MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

11 червня – головне за день

11.06.2021   
ХПГ-інформ
Сотні тисяч етнічних уйгурів, казахів, хуейцзу, киргизів, узбеків і таджиків зазнали масового інтернування і тортур у Сінцьзяні; законопроєкт щодо права на забуття винесено на розгляд Верховної Ради; суд не визнав протиправним та нечинним наказ Мінюсту про платні камери – найважливіше на сьогодні.

• Переважно мусульманські етнічні меншини в Сінцьзян-Уйгурському автономному районі Китаю стикаються з організованими державою систематичними масовими ув’язненням, тортурами й переслідуванням, що рівнозначно скоєнню злочинів проти людяності. Сотні тисяч етнічних уйгурів, казахів, хуейцзу, киргизів, узбеків і таджиків зазнали масового інтернування і тортур, мільйони людей підпадають під масштабне систематичне стеження. Про це йдеться в новій доповіді Amnesty International «Як з ворогами на війні: Китай проводить масове інтернування, катує та переслідує мусульман у Сіньцьзяні». Детальні показання понад 50 колишніх в’язнів свідчать про жахливі умови і поводження з позбавленими волі в таборах для інтернованих осіб. Висновки, що містяться в доповіді, головним чином базуються на показаннях очевидців, зібраних з жовтня 2019 по квітень 2021 років, а також на аналізі даних супутникових знімків і державних документів, що стали відомі громадськості.

• Законопроєкт, який у разі ухвалення гарантуватиме українцям так зване право на забуття, винесено на розгляд Верховної Ради. Громадяни України зможуть вимагати від інтернет-компаній повного знищення їхніх персональних даних. «Чинний Закон України «Про захист персональних даних», прийнятий в 2011 році, не забезпечує необхідний рівень захисту персональних даних, який вимагається сучасними міжнародними стандартами. Про це свідчать низка експертних аналізів та рекомендацій міжнародних та національних експертів, зокрема, Ради Європи», – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

• Міністерство з питань реінтеграції повідомляє про продовження до 29 червня 2021 року строку прийому документів на навчання на підготовчих курсах для молоді з тимчасово окупованих територій та населених пунктів, розташованих вздовж лінії розмежування. Причиною цього стало блокування роботи КПВВ окупаційними адміністраціями Рф у Донецькій та Луганській областях. На окупованих територіях обмежили виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи «паспорта ДНР».«Йдеться про захоплення заручників у чистому вигляді. Раніше я неодноразово казав про те, що наші громадяни на тимчасово окупованих територіях – це заручники. Зараз усі бачать чергове наочне підтвердження. Дітей з батьками просто розвертають», – зазначив Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

• Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив заяву Міністерства юстиції України про закриття провадження у справі про визнання протиправним та нечинним наказу МЮУ про платні камери. Справу було відкрито за позовом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Міністерства юстиції України, за участю Офісу Генерального прокурора. Омбудсман Людмила Денісова наполягала, що поліпшені виключно на платній основі умови є дискримінацією за майновим станом і суперечать чинному національному та міжнародному законодавству. Суд ухвалив, що цей спір не підлягає розгляду в судах, тому повторне звернення до адміністративного суду з цього ж приводу не допускається.

• Позбавлені волі журналістки білоруського опозиційного телеканалу Белсат Дар’я Чульцова та Катерина Андреєва стали лауреатками міжнародної премії за відвагу в журналістиці «Courage in Journalism Awards». Премію, засновану Міжнародним фондом жінок, які працюють у ЗМІ (International Women’s Media Foundation/IWMF), присуджують відважним журналісткам, які ризикують собою, виконуючи професійні обов’язки, демонструють відданість свободі преси та сумлінній журналістиці.


Головне зображення: Поліціянти патрулюють Кашгар у регіоні Сінцьзянь (фото з сайту ICIJ)

 Поділитися