MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міністерство освіти просить прикордонників не карати вступників з ТОТ

14.06.2021   
ХПГ-інформ
Багатьом випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій доводиться перетинати кордон із порушенням закону. Причина: окупаційна влада так званої ДНР не випускає деяких абитурієнтів.

Багатьом випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій доводиться перетинати кордон із порушенням закону. Причина: бойовики не випускають деяких абітурієнтів.

Як ми раніше повідомляли, окупаційна влада так званої ДНР порушує права дітей на освіту та свободу пересування. На окупованих територіях обмежують виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи «паспорта ДНР».

Заблоковані в ОРДЛО люди часто обирають маршрут поїздки до України через Росію. Проте у 2015 році було ухвалено правила виїзду з тимчасово окупованих територій, згідно з якими перетин неконтрольованого державного кордону з Росією є порушенням.

«Міністерство освіти і науки України звернулося до Державної прикордонної служби України з проханням розглянути питання щодо незастосування заходів адміністративного впливу на громадян України, які мають бажання вступити на навчання до закладів фахової передвищої та вищої освіти за програмами „Донбас-Україна“ та „Крим-Україна“, і надати роз’яснення», – йдеться в повідомленні на сайті МОН.

Дистанційно подати до вишів заяви про вступ випускники з ТОТ не можуть, зазначають у Міністерстві освіти. Адже неможливо забезпечити їхню належну початкову ідентифікацію, захист персональних даних та дотриматися принципу рівності при проведенні конкурсного відбору. Крім того, у дітей з окупованих територій часто не вистачає  необхідних для вступу документів.

Зважаючи на ситуацію на пунктах перетину, Міністерство освіти і науки України розгляне питання щодо продовження термінів вступної кампанії для осіб з ТОТ на місця державного замовлення.


Строк прийому документів на навчання на підготовчих курсах для молоді з тимчасово окупованих територій та населених пунктів, розташованих вздовж лінії розмежування, вже було продовжено до 29 червня 2021 року.

Нагадаємо, у квітні було затверджено новий порядок вступу до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти для дітей з тимчасово окупованих територій. Згідно з ним, такі вступники можуть звертатися до освітніх центрів «Крим-Україна» (для заявників з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь) та «Донбас-Україна» (для заявників з тимчасово окупованої території окремих районів Донецької та Луганської областей або території населених пунктів на лінії зіткнення). Ці освітні центри створені на базі закладів вищої або фахової освіти і будуть працювати з 7 червня до 24 вересня 2021 року.


Фото: panitanphoto, Shutterstock

 Поділитися