MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

14 червня – головне за день

14.06.2021   
ХПГ-інформ
Двоє ексбуркутівців отримали по три роки в’язниці у справі про розгін Майдану; на брифінгу МЗС Білорусі Роман Протасевич заперечив, що зазнав катувань, Софії Сапезі загрожує до 15 років ув’язнення; в Україні протягом року подорожчали майже всі продукти харчування – найважливіше на сьогодні.

• На початку 2021 року кількість ядерних боєголовок, готових до застосування, збільшилась. Однак загальна кількість ядерної зброї, якою володіють країни, зменшилась, передає Громадське, посилаючись на річний звіт Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI). У січні 2021 року дев’ять ядерних країн – США, Росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея – разом мали 13 080 ядерних боєголовок. Це на 320 боєголовок менше, ніж на початку 2020 року. Росія та США разом володіють понад 90 % всієї ядерної зброї у світі.

• Суд у Мінську відхилив у закритому засіданні скаргу Софії Сапеги, яку вона подала на своє затримання – її залишили під вартою, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода. За даними ПЦ «Весна», політична ув’язнена Сапега проходить як підозрювана за трьома статтями КК: «Організація і підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок», «Організація масових заворушень» і «Розпалювання ворожнечі». Їй загрожує до 15 років позбавлення волі. Сапега – громадянка Росії. Її затримали разом із опозиційним журналістом Романом Протасевичем. Тепер вона перебуває в СІЗО КДБ.

Сьогодні Роман Протасевич з’явився на брифінгу МЗС Білорусі, передає українська служба Радіо Свобода. Журналіста привели у приміщення брифінгу в останню хвилину. Відповідаючи на питання, Протасевич назвав «жартом» інформацію про те, що його в ув’язненні бив особисто Олександр Лукашенко. Він також заперечив, що зазнав катувань, заявив, що не має скарг на самопочуття і попросив журналістів «не поширювати чутки». Протасевич назвав «справжніми заручниками» ситуації свою дівчину Софію Сапегу та своїх батьків, які наразі перебувають у Польщі. На початку червня державний білоруський канал ОНТ опублікував інтерв’ю з арештованим журналістом, у якому той заявляє, що визнає провину в організації «дій, що порушують громадський порядок». На зап’ястях Романа журналісти «Нашої ниви» помітили сліди можливих катувань.

Нагадаємо, білоруські спецслужби затримали Романа Протасевича та його подругу Софію Сапегу 23 травня. Для цього вони змусили сісти в Мінську літак авіакомпанії Ryanair, що прямував із Афін до Вільнюса.

• Багатьом випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій доводиться перетинати кордон із порушенням закону, адже бойовики обмежують виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, РФ, закордонних паспортів цих країн чи «паспорта ДНР». «Міністерство освіти і науки України звернулося до Державної прикордонної служби України з проханням розглянути питання щодо незастосування заходів адміністративного впливу на громадян України, які мають бажання вступити на навчання до закладів фахової передвищої та вищої освіти за програмами „Донбас-Україна“ та „Крим-Україна“, і надати роз’яснення», – йдеться в повідомленні на сайті МОН.

• Шевченківський суд Києва оголосив вирок у справі ексберкутівців Віктора Ейсмонта та Володимира Мохоня щодо подій розгону Майдану 30 листопада 2013 року. Колишні правоохоронці отримали по 3 роки ув’язнення. За версією обвинувачення, колишні правоохоронці затримали потерпілого Максима Федяя біля стели на Майдані Незалежності, склали щодо нього рапорт про адміністративне правопорушення, до якого внесли неправдиві відомості. Це перший обвинувальний вирок по подіях 30 листопада 2013 року.

• В Україні з травня 2020 року по травень 2021 року подорожчали майже всі продукти харчування, зокрема, тваринного походження. Також подорожчали крупи, хліб та яйця, передає Суспільне з посиланням на Державну службу статистики. Серед іншого, яловичина стала на 13,1 % дорожче, свинина – на 0,5 %, морожена риба – на 4,2 %, куряче філе – на 32,4 %; курятина у тушках – на 35,6 %, яйця – на 37,7 %, молоко – на 5,4 %, вершкове масло – на 8,7 %, рис – на 13,6 %, манна крупа – на 23,6 %, ячна – на 33,1 %. З круп подешевшало лише пшоно – на 15,8 %. Ціна на пшеничний хліб з борошна вищого ґатунку у травні 2021 року в середньому по країні становила 29,68 грн за 1 кг (на 21,7 % більше, ніж роком раніше).


Головне зображення: пікет біля посольства РБ в Ризі, Латвія (фото: EPA/Toms Kalniņš)

 Поділитися