MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Поліцейський «допитав» мертвого свідка

15.06.2021   
ХПГ-інформ
На Дніпропетровщині правоохоронець, розслідуючи справу, записав свідчення людини, яка померла за шість років до допиту. Суд оштрафував оперуповноваженого на 34 тисячі гривень.

На Дніпропетровщині правоохоронець, розслідуючи справу, записав свідчення людини, яка померла за шість років до допиту. За службове підроблення суд оштрафував оперуповноваженого на 34 тисячі гривень, повідомляє видання «Судовий репортер» із посиланням на вирок Дніпровського районного суду міста Дніпродзержинська.

Чотири року тому жителька села Бородаївка мала конфлікт із сусідами. У поліції завели справу про заподіяння їй легких тілесних ушкоджень та погрози вбивством. За кілька місяців суд ухвалив  перекваліфікувати справу у замах на вбивство.

Розслідування цієї справи затяглося. Правоохоронці не могли встановити свідків та очевидців правопорушення: ніхто з допитаних нічого не знав. Потерпіла жінка подала клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Та із здивуванням довідалася, що поліція допитувала лише людей, які не були присутні під час нападу на неї, нічого не бачили і навіть жили на іншому боці села. Але найбільше її вразив протокол допиту так званого свідка, який помер ще у 2011 році. Жінка звернулася до керівництва поліції. Відомості про підроблений допит внесли до ЄРДР.

Оперуповноважений, якого обвинуватили у фальсифікації, своєї провини не визнав. Він, мовляв, зустрів посеред вулиці літнього чоловіка і спитав його про конфлікт між сусідами. Той ніби розповів, що про сварку добре знав, але не мав гадки, з чого вона почалася. Паспорту з собою чоловік не мав, але усі дані назвав чітко з пам’яті і власноруч підписав протокол.

Правоохоронець заявив, що його помилка полягала лише в тому, що він дійсно не встановив особу, яку допитував, не перевіривши документи. Пізніше він намагався знайти цього чоловіка, але  марно.

Втім, експертиза показала, що рукописний текст у протоколі допиту свідка, а також його підписи виконав сам обвинувачений.

Суд визнав співробітника поліції винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК України (Службове підроблення) та призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 34 тисячі гривень.  «Засуджений оперуповноважений продовжує працювати на посаді», – повідомляє «Судовий репортер».


За результатами «Національного моніторингу незаконного насильства в поліції в Україні в 2020 році», 56,2% респондентів оцінили поліцію як неефективну.


Фото: fotoliza, Shutterstock

 Поділитися