MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

15 червня – головне за день

15.06.2021   
ХПГ-інформ
Прокуратура передала до суду справу про пожежу в нелегальному пансіонаті для літніх людей «Золотий час» у Харкові; 15 червня відзначається День захисту людей похилого віку; Офіс Генпрокурора вимагає закрити Херсонське СІЗО – найважливіше на сьогодні.

• Прокуратура передала до суду справу про пожежу в нелегальному пансіонаті для літніх людей «Золотий час» у Харкові, передає Накипело. Пожежа сталася 21 січня 2021 року. Загинуло 15 осіб, п’ятьох шпиталізували з опіками, отруєнням чадним газом та у стані стресу. У порушенні вимог пожежної безпеки звинувачують власника дому, орендаря та його дружину, керівницю пансіонату, а також адміністратора.

• 15 червня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання стосовно людей похилого віку або День захисту людей похилого віку, нагадує Офіс Омбудсмана. В Україні понад 7 мільйонів літніх людей. За міжнародною класифікацією, до цієї категорії належать особи, старші за 65 років. Україна є однією з «найстаріших» країн світу. У зверненнях до Омбудсмана літні люди найчастіше скаржаться на низьку пенсію та відсутність належного медичного забезпечення. Також вони стикаються із дискримінацією в різних сферах суспільного життя, найчастіше – при працевлаштуванні. Омбудсман закликає до толерантності, поваги та милосердя до літніх людей, а також наголошує на необхідності забезпечення для них належного рівня життя.

• У 2009–2021 рр. водії 92 рази подавали до суду на Державне агентство автомобільних доріг України. При цьому 65 разів вони перемогли, тобто домоглися справедливості в двох випадках з трьох (70 %), повідомляє Опендатамедіа. Цивільні позови до Укравтодору зазвичай висуваються, якщо причиною ДТП став незадовільний стан дорожнього полотна на заміських трасах. За даними Патрульної поліції, через поганий стан українських доріг у 2020–2021 рр. 401 особу було травмовано та 70 осіб загинуло.

• Головний виконавчий директор Ryanair Майкл О’Лірі сьогодні дав показання спеціальному комітету з транспорту в Палаті громад Великої Британії щодо інциденту з рейсом Афіни–Вільнюс, на якому летіли опозиційний журналіст Роман Протасевич зі своєю подругою Софією Сапегою, передає білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на The Irish Times. Зокрема О’Лірі сказав, що білоруські авіадиспетчери заявили льотному екіпажу, що вони отримали «реальну загрозу того, що коли літак увійде в повітряний простір Литви чи спробує приземлитися в аеропорту Вільнюса, на борту вибухне бомба»; капітан «неодноразово» просив Мінськ дати відкриту лінію зв’язку з центром управління операціями Ryanair у Варшаві, але яму сказали: «Ryanair не відповідає», що було цілковитою неправдою; після посадки в салон увійшли «кілька невідомих осіб з відеокамерами», які «неодноразово намагалися змусити екіпаж підтвердити на відео, що вони добровільно взяли напрямок на Мінськ», але «екіпаж відмовився зробити це».

• Офіс Генпрокурора вимагає закрити Херсонське СІЗО. «В держустанові „Херсонський слідчий ізолятор“ встановлено порушення конституційних прав громадян щодо умов їх тримання, незабезпечення санітарних норм житлової площі на одну особу, а через аварійний стан адміністративних будівель та режимного корпусу наявна реальна загроза життю та здоров’ю в’язнів та персоналу установи», – йдеться у повідомленні на сайті Офісу. Зокрема, житлова площа на особу, що тримається в СІЗО, становить від 1,3 до 1,8 квадратних метри. Це є порушенням ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


Головне зображення: ліквідація пожежі в пансіонаті «Золотий вік» (фото: ДСНС)

 Поділитися