MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Аміна та семеро дітей – із сирійського табору повернули родину українських громадян

16.06.2021   
ХПГ-інформ
Жінка до 2014 року мешкала в Криму, під час окупації переїхала до Львова, а звідти до Сирії. З 2019 року з дітьми жила у таборі «Родж».

Жінка до 2014 року мешкала в Криму, під час окупації переїхала до Львова, а звідти до Сирії. З 2019 року з дітьми жила у таборі «Родж». 

«Шкодую, що покинула свою країну», – сказала Аміна журналістам.

Тепер родині мають відновити документи громадян України. Крім того, їх перевірять правоохоронні органи. «Звільненим буде надано необхідне медичне обслуговування, а держава зробить усе, щоб допомогти родині повернутися до нормального життя в Україні», – обіцяють в Офісі президента.

Як повідомляє Радіо Свобода, над поверненням українців працювали фахівці Головного управління розвідки, Міністерства закордонних справ – за дорученням Офісу президента України. Крім того, транзитний коридор для вивезення громадян України через Ірак забезпечила влада Іракського Курдистану.

«За результатами чергової багатоскладової операції у тісній взаємодії з іншими компетентними органами України та Меджлісом кримськотатарського народу сьогодні вдалося повернути на Батьківщину ще одну родину наших співвітчизників (1 жінку та 7 дітей). Вони декілька років провели в таборах для біженців закритого типу на північному сході Сирії у жахливих нелюдський умовах, де цінність життя нічого не вартує», – написала на своїй фейсбук-сторінці перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

Нагадаємо, взимку в Україну повернулися дві громадянки України із сімома дітьми, що кілька років прожили в сирійському таборі для біженців «Родж».

Тим часом у таборах для біженців закритого типу «Аль-Хол» та «Родж» на території Сирії залишаються ще кілька українок та більше двадцяти їхніх дітей, які хочуть повернутися додому. Більшість з жінок – мешканки Криму. Частина українок, які хочуть потрапити додому, перебувають у таборі «Аль-Хол», відомому своїми жахливими умовами. За даними ООН, тут живуть 40 тисяч дітей зі 60 країн світу. Він розташований на північному сході Сирії, поруч із іракським кордоном. Тут мешкають десятки тисяч біженців – здебільшого жінки й діти – усі з територій, звільнених від ІДІЛ.

У лютому минулого року до «Аль-Холу» вдалося потрапити журналісту ТСН Андрію Цаплієнку. Це місце більше схоже не на табір біженців, а на найбільшу в світі в’язницю, зауважив він: «За рік у цьому таборі померло понад 400 малюків». Українські телевізійники розшукали серед мешканців табору жінок із Луганська, Харкова, Кременчука, Черкас. Усі вони прагнуть повернутися додому, хоч у багатьох і не залишилося українських документів.

У коментарі Радіо Свобода представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький так пояснив, чому з таборів не забрали інших українських жінок та дітей: «Наше завдання полягає у поверненні до України всіх українців, які звернулись до нашої держави і бажають повернутись додому. Водночас складна безпекова ситуація на території Сирії не дозволяє здійснювати евакуацію великих груп людей. Через це ми зосередили наші зусилля на таборі „Родж“. Вдалося домовитись про повернення в Україну однієї родини. Хоча і це було нелегко, враховуючи обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19».


Фото: Офіс Президента України

 Поділитися