MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

ПЦ «Меморіал» визнав кримчанина Вадима Бектемирова політв’язнемРФ: Кримчанина з інвалідністю залишили в СІЗОТак званий суд у Криму заочно засудив Чубарова до шести років колоніїЄСПЛ заборонив Росії депортувати вдову убитого ФСБ Набі РахімоваКрим: Дружину вбитого Набі Рахімова депортують до УзбекистануКрим: Під час обшуків убито Набі Рахімова Крим: Обшук у брата політв’язняКрим: Кілька подій останніх днівРФ: Рустема Ісмаїлова етапували до колонії в БашкортостаніРФ: Прибулих до російських колоній кримських татар тримають у ШІЗОРФ: Верховний суд змінив присуд фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»РФ: Енвера Сейтосманова засудили до 17 років позбавлення воліРФ: Свідок у справі «Хізб ут-Тахрір» свідчив під психологічним тиском ФСБКрим останнім часом (25.04.–14.05.2018)Крим останніми днями (12.04.–25.04.2018)Крим останніми днями (03.04.–11.04.2018)Крим останніми днями (26.03–02.04.2018)Крим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)

ПЦ «Меморіал» визнав кримчанина Ісмета Ібрагімова політв’язнем

16.06.2021   
ХПГ-інформ
На думку правозахисників, кримського татарина переслідують у зв’язку з ненасильницьким здійсненням права на свободу совісті, віросповідання та асоціацій.

Правозахисний центр «Меморіал» вважає кримського татарина Ісмета Ібрагімова політичним в’язнем згідно з міжнародними критеріями – його обвинувачують в участі в міжнародній ісламській організації «Хізб ут-Тахрір». Про це сьогодні повідомлено на сайті організації.

На думку правозахисників, Ібрагімова переслідують у зв’язку з ненасильницьким здійсненням права на свободу совісті, віросповідання та асоціацій. За наявними даними, він був позбавлений свободи за відсутності складу злочину, з метою припинення його релігійної діяльності, а також придушення громадянської активності жителів анексованого Криму.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


За версією слідства, на березень 2018 року Ісмет Ібрагімов організував на території Сімферопольського району Криму осередок «Хізб ут-Тахрір». Він керував ним, провадив пропаганду партійної ідеології та залучав до лав організації нових прибічників. Окрім того, як стверджує слідство, Ібрагімов пропагував серед мусульман ідею створення теократичної держави – «Всесвітнього ісламського Халіфату». Усе це слідство трактувало як організацію діяльності терористичної організації та підготовку до насильницького захоплення влади.

7 липня 2020 року російські силовики провели масові обшуки в домах мусульман у різних районах Криму, внаслідок чого шістьох людей, включно з Ібрагімовим, спочатку затримали, а потім арештували.

При аналізі матеріалів справи Ібрагімова складається враження, що слідство просто поєднало опис реальних дій та подій, що відбувалися на зустрічах прихильників «Хізб ут-Тахрір», з формулюваннями кримінальних статей, які йому інкримінують.

Слідство не доклало жодних зусиль, щоб довести винуватість Ібрагімова, очевидно маючи на думці, що причетність до «Хізб ут-Тахрір» автоматично доводить факт скоєння злочинів.

При цьому «Меморіал» вважає рішення Верховного суду РФ від 2003 року, яким «Хізб ут-Тахрір» визнана терористичною організацією, необґрунтованим. У його мотивувальній частині не міститься доказів терористичної спрямованості діяльності організації. На теперішній час невідомо жодного факту скоєння чи підготовки учасниками організації терактів будь-де у світі.

«Меморіал» вважає, що Ісмет Ібрагімов позбавлений волі з політичних мотивів, і вимагає негайного його звільнення.

 Поділитися