MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ПЦ «Меморіал» визнав кримчанина Ісмета Ібрагімова політв’язнем

16.06.2021   
ХПГ-інформ
На думку правозахисників, кримського татарина переслідують у зв’язку з ненасильницьким здійсненням права на свободу совісті, віросповідання та асоціацій.

Правозахисний центр «Меморіал» вважає кримського татарина Ісмета Ібрагімова політичним в’язнем згідно з міжнародними критеріями – його обвинувачують в участі в міжнародній ісламській організації «Хізб ут-Тахрір». Про це сьогодні повідомлено на сайті організації.

На думку правозахисників, Ібрагімова переслідують у зв’язку з ненасильницьким здійсненням права на свободу совісті, віросповідання та асоціацій. За наявними даними, він був позбавлений свободи за відсутності складу злочину, з метою припинення його релігійної діяльності, а також придушення громадянської активності жителів анексованого Криму.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


За версією слідства, на березень 2018 року Ісмет Ібрагімов організував на території Сімферопольського району Криму осередок «Хізб ут-Тахрір». Він керував ним, провадив пропаганду партійної ідеології та залучав до лав організації нових прибічників. Окрім того, як стверджує слідство, Ібрагімов пропагував серед мусульман ідею створення теократичної держави – «Всесвітнього ісламського Халіфату». Усе це слідство трактувало як організацію діяльності терористичної організації та підготовку до насильницького захоплення влади.

7 липня 2020 року російські силовики провели масові обшуки в домах мусульман у різних районах Криму, внаслідок чого шістьох людей, включно з Ібрагімовим, спочатку затримали, а потім арештували.

При аналізі матеріалів справи Ібрагімова складається враження, що слідство просто поєднало опис реальних дій та подій, що відбувалися на зустрічах прихильників «Хізб ут-Тахрір», з формулюваннями кримінальних статей, які йому інкримінують.

Слідство не доклало жодних зусиль, щоб довести винуватість Ібрагімова, очевидно маючи на думці, що причетність до «Хізб ут-Тахрір» автоматично доводить факт скоєння злочинів.

При цьому «Меморіал» вважає рішення Верховного суду РФ від 2003 року, яким «Хізб ут-Тахрір» визнана терористичною організацією, необґрунтованим. У його мотивувальній частині не міститься доказів терористичної спрямованості діяльності організації. На теперішній час невідомо жодного факту скоєння чи підготовки учасниками організації терактів будь-де у світі.

«Меморіал» вважає, що Ісмет Ібрагімов позбавлений волі з політичних мотивів, і вимагає негайного його звільнення.

 Поділитися