MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

16 червня – головне за день

16.06.2021   
ХПГ-інформ
Російські найманці ймовірно причетні до катувань та вбивств мирних жителів і дітей у ЦАР; Кабмін продовжив карантинні обмеження до 31 серпня; із сирійського табору повернули родину українських громадян – найважливіше на сьогодні.

• Російські найманці ймовірно причетні до катувань та вбивств мирних жителів і дітей у Центральноафриканській Республіці, повідомляє Суспільне із посиланням на розслідування журналістів CNN та незалежної групи The Sentry. Зокрема у розслідуванні наводяться свідчення жительки міста Бамбарі Фатуми, двоє дітей якої були поранені після того, як по ним відкрили вогонь найманці. 15-річного сина іншої жінки, Аджи, розстріляли з гелікоптера росіяни. Коли її чоловік намагався розшукати сина, його також вбили. За інформацією розслідувачів, тільки у Бамбарі загинуло від 12 до 20 людей, серед яких були й діти. Але цей інцидент – один з багатьох випадків порушення прав людини з боку російських бойовиків. На фото CNN – білборд з російською пропагандою у столиці Центральноафриканської республіки Бангі: «Росія пліч-о-пліч з ЦАР – менше слів, більше діла».

• Україна підготувала план заходів у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, повідомляє пресслужба Офісу президента. Зокрема, 6 жовтня 2021 року на офіційну церемонію зберуться світові лідери, діячі єврейських організацій, які вижили під час Голокосту, та українці, які рятували євреїв від смерті під час нацистської окупації та отримали звання Праведників народів світу. Разом із Меморіалом Голокосту в Бабиному Яру планують відкрити музейно-меморіальний об’єкт «Курган», всередині якого буде розміщено велику 3D-модель Бабиного Яру з подіями 1941 року. Музей зводять німецьке архітектурне бюро SUB та український Центр просторових технологій.

• Кабінет Міністрів України продовжив карантинні обмеження до 31 серпня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Втім, заявив він, певні обмеження будуть послаблені. Зараз Україна відповідає критеріям «зеленої» зони навіть за стандартами ЄС. Шмигаль закликав українців бути готовими до будь-якого розвитку подій та лишатися мобілізованими.

• Із сирійського табору повернули родину українських громадян. Жінка на ім’я Аміна до 2014 року мешкала в Криму, під час окупації переїхала до Львова, а звідти до Сирії. З 2019 року з сімома дітьми жила у таборі «Родж». Тепер родині мають відновити документи громадян України. Крім того, їх перевірять правоохоронні органи. «Звільненим буде надано необхідне медичне обслуговування, а держава зробить усе, щоб допомогти родині повернутися до нормального життя в Україні», – обіцяють в Офісі президента.

• Правозахисний центр «Меморіал» вважає кримського татарина Ісмета Ібрагімова, якого обвинувачують в участі в міжнародній ісламській організації «Хізб ут-Тахрір», політичним в’язнем. На думку правозахисників, кримчанина переслідують у зв’язку з ненасильницьким здійсненням права на свободу совісті, віросповідання та асоціацій. За наявними даними, він був позбавлений свободи за відсутності складу злочину.

 Поділитися