17 червня – головне за день
• На розширення неонатального скринінгу буде додатково виділено 300 мільйонів гривень. Рішення про збільшення видатків МОЗу ухвалили сьогодні депутати Верховної Ради, передає Суспільне. «Це дозволить нам виявляти новонароджених дітей, які мають вроджені або спадкові захворювання, що підлягають корекції. Як правило такі діти народжуються без видимих ознак патології, а коли захворювання прогресує, патологічні зміни в організмі стають незворотними та призводять до суттєвої інвалідизації та ранньої смерті пацієнтів», – розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він зазначив, що рання діагностика та лікування дасть можливість малюкам уникнути розвитку патологій. Зараз в Україні 12 центрів неонатального скринінгу проводять дослідження лише на чотири захворювання. Міністр пообіцяв створити ще п’ять центрів та проводити скринінг новонароджених щодо 21 орфанного метаболічного захворювання.
• Посольство України в Мінську звернулося до білоруської влади надати офіційні пояснення щодо заяви «генпрокуратури» незаконного збройного угруповання «ЛНР» про допит опозиційного журналіста Романа Протасевича. Про це заявив в коментарі Радіо Свобода речник МЗС Олег Ніколенко. «Ніякої „генпрокуратури ЛНР“ не може бути за визначенням. Фактичний контроль на тимчасово окупованих територіях в Луганській області здійснює окупаційна адміністрація Російської Федерації. Повідомлення про проведення „слідчих дій“ в Білорусі слід розглядати в контексті намагань РФ надати підпорядкованим їй незаконним угрупованням хоч якоїсь псевдосуб’єктності», – зазначив Ніколенко. За його словами, це лише підтверджує, що операцію із примусовою посадкою літака Ryanair та затриманням Романа Протасевича розіграно за російським сценарієм. Нагадаємо, білоруські спецслужби затримали Романа Протасевича та його подругу Софію Сапегу 23 травня. Для цього вони змусили сісти в Мінську літак авіакомпанії Ryanair, що прямував із Афін до Вільнюса.
• Цього року Всесвітній день боротьби зі спустелювнням та посухою, який відзначається 17 червня, присвячено темі перетворення деградованих земель на здорові земельні угіддя. Відновлення забезпечуватиме стійкість економіки до струсів, створення нових робочих місць, підвищення рівню доходів населення та зміцнення продовольчої безпеки, що сприяєтиме біорізноманітності, вважають в ООН. Майже три чверті земель планети, вільні від льодового покрову, були змінені людиною щоб задовольнити попит на продовольство, сировину, автодороги та будинки, що весь час зростає. Деградація земель негативно відбивається на добробуті щонайменше 3,2 мільярдів людей. Як зазначають у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, за свідченням вчених, через кліматичні зміни Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів і вже у найближчі 30–40 років країні загрожує спустелювання великих територій.
• Для громадян України, які прибувають на підконтрольну Уряду територію з тимчасово окупованих територій України відсьогодні скасовано обов’язкову самоізоляцію та обсервацію, оскільки з 17 червня на території України встановлюється «зелена» зона рівня епідемічної небезпеки, – повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Також на період, коли на території України встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки, поточний контроль за допомогою мобільного додатку Вдома не здійснюється. Окремо наголошуємо, що на період «зеленого» рівня не потрібні також ПЛР-тестування, мовиться у повідомленні.
Фото з сайту helpguide.org