MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

18 червня – головне за день

18.06.2021   
ХПГ-інформ
На суді у Гаазі прокуратура оприлюднила додаткові дані про збитий «Боїнг-777» рейсу МН17; три мільйони людей по всьому світу упродовж 2020 року стали вимушеними переселенцями; Зеленський підписав указ про збільшення мінімальних зарплат медиків – найважливіше на сьогодні.

• На судовому процесі у Нідерландах прокуратура оприлюднила додаткові дані про малайзійський «Боїнг», збитий над Донбасом у 2014 році, передає Deutsche Welle. Сторона обвинувачення стверджує, що літак зазнав аварії саме внаслідок удару ракети ЗРК «Бук». Прокуратура представила додаткові докази того, що запуск ракети стався в районі між селами Первомайське і Сніжне, які контролюються сепаратистами «ДНР». У раніше продемонстрованих у суді перехоплених телефонних переговорах за участі обвинувачених неодноразово згадується установка «Бук». За даними слідства, у ніч на 17 липня «Бук» прибув на підконтрольну «ДНР» територію через російський кордон. У суді були заслухані і переговори сепаратистів між собою в перші хвилини і години після падіння «Боїнгу». Спочатку мова в них йде про «ми збили». Наступне судове засідання відбудеться 24 червня. Потім суд піде на літні канікули до вересня. Прокуратура має намір оголосити обвинувальний висновок у листопаді. Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донбасом був збитий пасажирський «Боїнг-777» рейсу МН17 «Малайзійських авіаліній», що летів з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія). Загинули 298 людей (283 пасажири та 15 членів екіпажу), які перебували на борту літака.

• Війна, насилля, переслідування та порушення прав людини позбавили домівок майже три мільйони людей по всьому світу упродовж 2020 року, йдеться у щорічному звіті про вимушено переміщених осіб Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), передає Радіо Свобода. «Майже три мільйони людей були змушені покинути все не з власної волі. І це в рік, коли скрізь був локдаун, коли ми всі були закриті у своїх домівках, громадах, містах», – сказав верховний комісар у справах біженців Філіпо Гранді. Як нагадує Свобода, майже мільйон дітей, народжених із 2018 по 2020 рік, мають статус біженців.

• Президент України Володимир Зеленський підписав указ про збільшення мінімальних зарплат медиків. Він торкнеться як лікарів, так і медичного персоналу. Зеленський зробив це сьогодні, 18 червня, під час виступу, присвяченому Дню медика, передає Громадське. За словами президента, указ передбачає, що лікарі не можуть отримувати зарплату, меншу як 20 тисяч гривень. Середній медперсонал – меншу як 13,5 тисячі гривень.

• Українські політв’язні Джеміль Гафаров та Сервет Газієв не отримують належної медичної допомоги. Про це в своєму телеграм-каналі повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 10 червня обох незаконно ув’язнених кримських татар доправили до Міжобласної туберкульозної лікарні № 19 у Ростові-на-Дону, але лікування так і не надали. «Джеміль Гафаров досі залишається в лікарні через загострення хронічної хвороби нирок і подагру, але жодних медичних обстежень йому не проводять. Учора Джеміль брав участь у черговому судовому засіданні через відеозв’язок. У Сервета Газієва медики швидкої допомоги діагностували хронічний холецистит, підвищений артеріальний тиск та сильні болі в печінці. Але з лікарні його повернули в СІЗО без надання необхідної медичної допомоги», – йдеться в повідомленні.

 Поділитися