MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

22 червня – головне за день

22.06.2021   
ХПГ-інформ
80 років тому почалася німецько-радянська війна; окупаційна влада в Криму попереджає активістів напередодні свята кримськотатарського прапору; обвинувачений у вбивстві Кирила Тлявова залишиться під вартою – головне на сьогодні.

• 22 червня Україна вшановує пам’ять жертв німецько-радянської війни. Цього дня 80 років тому попри таємний договір про ненапад та військово-економічну співпрацю нацистська Німеччина атакувала СРСР. «За даними істориків, обидві сторони були залежні від української сировини, що і спричинило активне протистояння на території країни, яке продовжувалося 40 місяців, 35 з яких тривали активні бойові дії», – повідомляє Суспільне. За оцінками науковців в Україні загинули від 8 до 10 мільйонів людей.

• Напередодні Дня кримськотатарського прапору, який відзначають 26 червня, окупаційна поліція в Криму почала вручати активістам «застереження», повідомляє Кримська правозахисна група. Зокрема кримськотатарський активіст Заїр Смедляєв отримав «застереження про неприпустимість порушень закону». В документі йдеться про те, що в Криму планується проведення неузгодженого із владою мітингу. «Учасникам акції заборонено приховувати своє обличчя, мати при собі зброю, порушувати громадський порядок та проводити екстремістську діяльність», – попереджає окупаційна влада.

• Обвинувачений у справі про вбивство п’ятирічного Кирила Тлявова залишиться під вартою принаймні до 5 серпня. Київський апеляційний суд відмовився пом’якшити запобіжний захід екс-поліцейському, якого обвинувачують у вбивстві дитини. Таке рішення суд ухвалив після розгляду скарги захисту на ухвалу Переяслав-Хмельницького міського районного суду від 7 червня. «За результатом апеляційного розгляду апеляційну скаргу сторони захисту залишено без задоволення», – йдеться в повідомленні суду.

• В Україні нараховується 700 000 внутрішньо переміщених осіб та близько 5 000 біженців та шукачів притулку, йдеться у звіті УВКБ ООН про глобальні тренди вимушеного переміщення в світі. Втім, за інформацією Уряду України, від початку війни на Сході країни та окупації Криму, в Україні нараховується близько 1,5 млн ВПО.

• Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи закрив справу щодо члена української делегації та депутата Верховної Ради Олексія Гончаренка, повідомляє Громадське. Українця могли покарати через два інциденти, що сталися навесні цього року. 20 квітня під час засідання Парламентської асамблеї Ради Європи Гончаренко показав прострілений прапор України. Президент ПАРЄ Рік Дамс не дав йому виступити, заявивши, що «це не дозволено в асамблеї». Між політиками сталася суперечка. Іншим разом Олексій Гончаренко під час свого запитання до канцлерки Німеччини Ангели Меркель назвав Путіна вбивцею.

• Міжнародний комітет з розслідування тортур у Білорусі оприлюднив четвертий проміжний звіт, присвячений умовам утримання в місцях несвободи у період від серпня 2020-го до травня 2021 року. Масові порушення прав людини і норм права відбувалися на всіх етапах контактування людей із представниками силових структур. Жертвами незаконних дій нерідко ставали випадкові люди – перехожі та відвідувачі кафе, ті, що вийшли з дому покурити або виносили сміття. Затримували незалежно від статі, віку, це супроводжувалося побиттям та застосуванням спецзасобів. «Усі дії білоруської влади від 9 серпня 2020 року спрямовані не тільки на жорстке силове придушення мирних зборів, пікетів і маршів, але, перш за все, установлення в суспільстві атмосфери страху та розкручування репресивної машини. Силовикам при цьому гарантувалася не тільки повна безкарність, а й заохочення за будь-яке відхилення від закону: перевищення службових повноважень, незаконне застосування сили та спецзасобів, нелюдське поводження й катування», – мовиться у звіті.

 

 Поділитися