MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Два роки від загибелі журналіста Вадима Комарова: вбивцю так і не знайшли

23.06.2021   
ХПГ-інформ
Журналіст помер 20 червня 2019 року після 46 днів у штучній комі.

Черкаський журналіст помер 20 червня 2019 року після 46 днів у штучній комі. Комарова жорстоко побили 4 травня. Колеги і правоохоронці пов’язують напад з його професійною діяльністю. Він розслідував корупцію серед представників місцевої влади. Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) закликає українську владу притягнути злочинців до відповідальності.

«Ми вітаємо те, що влада продовжує займатися справою і здійснює широке розслідування, але все ще стурбовані тим, що вбивці досі не встановлені. Влада повинна й надалі активно займатися цією справою і не допустити безкарності», – цитує Радіо Свобода заяву Генерального секретаря МФЖ Ентоні Белланґера.

Про хід розслідування вбивства Вадима Комарова йшлося під час зустрічі Генеральнго прокурора Ірини Венедіктової з представниками Національної спілки журналістів України. «На даний час проведено 1710 допитів, 25 судових експертиз – судово-медичних, молекулярно-генетичних, комп’ютерно-технічних та комплексних, більше 200 негласних слідчо-розшукових дій, проаналізовано записи з понад 100 камер, відпрацьовано тисячі телефонних дзвінків абонентів, які перебували в час вчинення вбивства в межах території, де воно сталося. Разом з експертами також складено імовірний психологічний портрет вбивці. Також було озвучено основні версії, які розглядалися слідством, і складнощі, які вплинули на хід досудового розслідування», – йдеться в повідомленні на сайті Офісу генпрокурора.

Начальник слідчого управління Головного управління національної поліції Черкаської області Євген Рогачов розповів, що у ході слідства не підтвердилися версії вчинення злочину на ґрунті несподівано виниклих неприязних стосунків, з метою пограбування. Розслідується версія помсти за професійну діяльність. 


Нагадаємо, Верховна Рада посилила відповідальність за злочини проти журналістів. Тепер умисне перешкоджання професійній діяльності співробітника ЗМІ «коштуватиме» порушнику від 8 500 до 17 000 грн. А за вплив на журналіста з метою перешкоджання професійній діяльності можна отримати штраф від 17 000 до 34 000 грн і навіть обмеження волі до чотирьох років.

 

 Поділитися