MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

25 червня – головне за день

25.06.2021   
ХПГ-інформ
Перша міжнародна конвенція про повне викорінення насильства і домагань у трудовій сфері сьогодні набула чинності; станом на 1 січня 2021 року в Україні налічувалося 2 млн 703 тис. людей з інвалідністю; за останні десять років кількість людей, що вживають наркотики, зросла на 22 % – найважливіше на сьогодні.

• Сьогодні набула чинності перша міжнародна конвенція про повне викорінення насильства і домагань у трудовій сфері, повідомляє Громадське. Конвенцію підготувала Міжнародна організація праці, що є установою Організації Об’єднаних Націй. Поки що документ ратифікували шість країн: Аргентина, Намібія, Сомалі, Уругвай, Фіджі та Еквадор. Усі вони мають за наступний рік на законодавчому рівні заборонити насильство і домагання на роботі, а також забезпечити співробітникам вільний доступ до правового захисту. «Я закликаю країни ратифікувати Конвенцію та допомогти побудувати разом із роботодавцями та робітниками та їхніми організаціями гідне, безпечне та здорове виробниче життя для всіх», – заявив генеральний директор МОП Гай Райдер.

• За останні десять років кількість людей, що вживають наркотики, зросла на 22 %. Зокрема у 2020 році близько 275 мільйонів осіб у всьому світі вживали наркотичні речовини з немедичною метою. Про це йдеться у Всесвітній доповіді про наркотики, опублікованій Управлінням ООН з наркотиків і злочинності, повідомляє Суспільне. У документі також зазначено, що пандемії COVID-19 вплинула на вживання канабісу. Згідно з опитуваннями медичних працівників у 77 країнах, 42 % респондентів заявили, що вживання канабісу збільшилося. У той самий період спостерігалося зростання немедичного використання фармацевтичних препаратів.

• Станом на 1 січня 2021 року в Україні налічувалося 2 млн 703 тис. людей з інвалідністю. Такі дані надала Державна служба статистики у відповідь на запит Радіо Свобода. За даними Держстату, серед осіб з інвалідністю – 163,9 тисячі дітей. У Держстаті зазначили, що в Україні налічується 222,3 тис. людей з інвалідністю першої групи, 900,8 тис. – другої групи, 1 млн 416 тис. – третьої групи.

• Білоруському журналістові Роману Протасевичу та його подрузі Софії Сапезі, яка має російське громадянство, змінили запобіжний захід – з тримання під вартою на домашній арешт. Як повідомив Слідчий комітет РБ у Telegram, «обвинувачені дають послідовні визнавальні показання … вони раніше звернулися із клопотанням про укладання досудової угоди зі слідством …вони зобов’язалися сприяти попередньому слідству у розслідуванні злочинів, викритті спільників, здійснювати усе можливе для загладжування шкоди, заподіяної злочинами». Слідство визнало за можливе змінити запобіжний захід, ідеться у повідомленні. Нагадаємо, білоруські спецслужби затримали Протасевича й Сапегу 23 травня. Для цього вони змусили сісти в Мінську літак авіакомпанії Ryanair, що прямував із Афін до Вільнюса.

• У Харкові затримали дев’ятьох правоохоронців за підозрою у катуванні наркозалежних. Поліціянти вимагали з кожного потерпілого від 200 до 500 доларів. У разі відмови від «вигідної угоди» били і піддавали тортурам. Задокументовано понад п’ятдесят таких випадків. До складу злочинного угруповання входили діючі та колишні посадовці Національної поліції. Затриманим уже повідомлено про підозру.


Фото: Shutterstock (автор: Khosro)

 Поділитися