MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – День кримськотатарського прапора

26.06.2021   
ХПГ-інформ
Блакитний стяг із золотою тамгою: такий прапор було затверджено Курултаєм кримських татар 1917 року і поновлено 30 червня 1991 року.

Кримськотатарський прапор – це блакитний стяг із золотою тамгою у верхньому лівому куті. Тамга – родовий знак Ґераїв, правлячої династії Кримського ханства. За однією з версій, тамга символізує ваги, а отже, справедливість. Радянська влада багато років забороняла кримськотатарський прапор, як буржуазно-націоналістичний. 

26 червня 1991 року у Сімферополі розпочав діяльність другий Курултай кримськотатарського народу. Перший проходив у грудні 1917 року у Бахчисараї. Саме під час другого Курултаю золоту тамгу на полі небесного кольору було визнано національним прапором. День національного кримськотатарського прапора вперше відзначили у 2010 році.

Після анексії Криму Росією блакитний стяг з тамгою став символом супротиву кримських татар окупаційній владі.

Сьогодні кримськотатарський прапор піднято біля будівлі Міністерства закордонних справ України, повідомляє Укрінформ.

«Цей день – дуже символічний для кожного українського дипломата, бо він - про нашу боротьбу за український Крим. Попри те, що ми піднімаємо прапор сьогодні, цей прапор висить над будинком Міністерства закордонних справ протягом цілого року. Але сьогодні, як акт єднання, як акт того, що ця боротьба продовжується кожним дипломатом щодня, кримськотатарський прапор піднімається і підніматиметься в усіх куточках світу, на більш ніж сотні українських амбасад і представництв у десятках країн світу»,  –  сказала заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

У Донецькій області пошили великий прапор до Дня кримськотатарського прапора, який із побажаннями українців відправлять до Криму.


Як ми повідомляли, напередодні Дня кримськотатарського прапору окупаційна поліція в Криму почала вручати активістам «застереження». Зокрема кримськотатарський активіст Заїр Смедляєв отримав «застереження про неприпустимість порушень закону». В документі йдеться про те, що в Криму планується проведення неузгодженого із владою мітингу. «Учасникам акції заборонено приховувати своє обличчя, мати при собі зброю, порушувати громадський порядок та проводити екстремістську діяльність», – попереджає окупаційна влада.

Активісти негативно відреагували на такі попередження від окупаційної влади. Так, як повідомляють Крим.Реалії, активіст Ролан Османов заявив: «Цьогоріч – зовсім нове формулювання застереження, відмінне від застережень попередніх років. Це застереження розглядаю, як спробу психологічного тиску на вільне вираження своїх політичних поглядів і тиск на прагнення відстоювати національні права та інтереси. Але ніхто не має права мені заборонити підійняти мій національний прапор із золотою тамгою».

 Поділитися