MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЄСПЛ: Big Brother Watch та інші проти Сполученого Королівства

29.06.2021   
Заявники скаржилися на сферу застосування та обсяг програм електронного спостереження, які втілював Уряд Сполученого Королівства. Це рішення принципово змінює існуючий в Європі баланс між правом на повагу до приватного життя та інтересами громадської безпеки, оскільки воно допускає нецілеспрямований нагляд за змістом електронних комунікацій та пов’язаними з ними комунікаційними даними.

Заявники скаржилися на сферу застосування та обсяг програм електронного спостереження, які втілював Уряд Сполученого Королівства.

Depositphotos

Це рішення принципово змінює існуючий в Європі баланс між правом на повагу до приватного життя та інтересами громадської безпеки, оскільки воно допускає нецілеспрямований нагляд за змістом електронних комунікацій та пов’язаними з ними комунікаційними даними, а ще гірше – обмін даними з третіми країнами, які не мають захисту, порівняного із захистом держав Ради Європи. Цей висновок є тим більш виправданим з огляду на безапеляційну відмову СЄС у доступі до змісту електронних комунікацій на загальній основі175, його явне небажання щодо загального та невибіркового збереження даних про трафік та місцезнаходження176 і обмеження обміну даними з іноземними спецслужбами, які не забезпечують рівень захисту, по суті еквівалентний рівню, гарантованому Хартією основних прав177. За всіма цими трьома пунктами Страсбурзький суд відстає від Люксембурзького, який залишається маяком прав на приватність у Європі.

Повний текст рішення можна прочитати на нашому сайті privacy.khpg.org

 Поділитися