MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

29 червня – головне за день

29.06.2021   
ХПГ-інформ
На переконання нового головного санлікаря, вакцинацію від основних хвороб треба зробити обов’язковою; мешканці «ЛНР» та «ДНР» з 2014 року не отримали щонайменше 90 млрд грн пенсій; протягом року кількість ДТП з постраждалими та загиблими зменшилася – найважливіше на сьогодні.

Photo by De Visu (Shutterstock)

• На переконання нового головного санлікаря Ігоря Кузіна, вакцинацію від основних хвороб треба зробити обов’язковою. Про це він сказав у інтерв’ю виданню LIGA.Life. «На жаль, попри всі зусилля, останні спалахи інфекційних хвороб в Україні викликані недостатнім рівнем охоплення обов’язковими щепленнями. Останній спалах кору, складна ситуація з поліомієлітом, до того були випадки спалахів дифтерії. Всі ці випадки об’єднує те, що була сформована велика когорта невакцинованих дітей. Вони невакциновані зокрема через активне пропагування, що вакцинуватися не треба», – зазначив, зокрема, Кузін. Також, на його думку, для частини дорослого населення вакцинація має бути обов’язковою – це працівники освіти, сфери обслуговування. «Ми не маємо допускати їх до робочих місць без щеплення», – заявив головний санлікар.

• У інтерв’ю Радіо Свобода міністр соціальної політики України Марина Лазебна розповіла, що мешканці так званих ЛНР та ДНР з 2014 року не отримали щонайменше 90 мільярдів гривень пенсій. «Розрахункова сума пенсійних виплат за період з серпня 2014 року по жовтень 2020-го складає майже 90 мільярдів… Це ті гроші, якби нічого не сталося, ми людям виплачували б пенсії. Але ж ми не знаємо, чи ті люди живі, де вони, хто вони. От це те, що я казала, що було до війни 1 мільйон 278 тисяч пенсіонерів в Донецькій і в Луганській областях. Але ми знаємо й іншу цифру, втрати надходжень до Пенсійного фонду внаслідок окупації окремих районів Донецької і Луганської областей також за період із серпня 2014 року по травень 2021 року. Це 141 мільярд гривень. Це втрати держави. І людські, і економічні», – цитує міністерку видання.

• 35 тон сміття протягом шести суботників – стільки бруду витягли з річки Уди, що в Харківській області, волонтери. Харківській екоактивіст Артем Приходько звернувся до президента України з проханням відреагувати на забруднення річки Уди, повідомляє Суспільне. «Звернувся, щоб він побачив поточний стан річок. До мене почали звертатися жителі України з Закарпатської області з тим, що у них там такі самі проблеми, як у нас. І звернувся до Зеленського, щоб звернув увагу і якось почав стимулювати роботу екоінспекції, водних ресурсів, щоб наші річки залишалися у чистому вигляді», – сказав Приходько.

• Рік тому на дорогах України з’явилися камери автофіксації – зокрема задля зменшення кількості ДТП (нібито водії, знаючи, що за ними спостерігають камери, будуть пильніше дотримуватися ПДР). Справді, у Києві нововведення мало успіх: за рік кількість порушень знизилась. Якщо за перший місяць було 425 тисяч штрафів, то зараз це число не перевищує 112 тисяч. Проте аварій тільки побільшало. Про це повідомляє Опендатамедіа. Держбюджет поповнився на 259 598 532 грн від зафіксованих камерами порушеньПопри загальне зростання кількості дорожньо-траспортних пригод, число ДТП із постраждалими і загиблими поменшало. Втім, така ситуація спостерігається в усіх областях України, а не тільки там, де встановлені камери.

 Поділитися