MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

1 липня – головне за день

01.07.2021   
ХПГ-інформ
Верховна Рада ухвалила закон «Про корінні народи»; відповідальність за вчинення домашнього насильства та насильства за статевою ознакою посилено; Білтелерадіокомпанію виключили з Європейської мовної спілки – найважливіше на сьогодні.

Архівне фото з сайту avdet.org

• Верховна Рада України сьогодні на позачерговому засіданні ухвалила законопроєкт № 5506 «Про корінні народи». За це рішення проголосували 325 депутатів, повідомляє Радіо Свобода. Закон визначає правовий статус корінних народів України та встановлює правові гарантії на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами особам, що належать до цих народів. «Корінний народ» визначається як автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України. Відповідно до закону, корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострову, є кримські татари, караїми, кримчаки.

• Верховна Рада України посилила відповідальність за вчинення домашнього насильства та насильства за статевою ознакою – сьогодні народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому Законопроєкт № 3908-1. Зокрема, законом доповнено санкцію статті 173-2 стягненням у виді суспільно корисних робіт. Кошти, отримані за виконання цих робіт, будуть спрямовані жертві.

• Національну державну телерадіокомпанію Республіки Білорусь виключили з Європейської мовної спілки (EBU), передає білоруська служба Радіо Свобода. Відсьогодні Білтелерадіокомпанія не зможе отримати доступ до низки послуг для членів спілки. Це, зокрема, обмін новинами та музичним контентом; права на трансляцію певних музичних та спортивних заходів; юридична, технічна та дослідницька експертиза; послуги із захисту інтересів. Наприкінці травня EBU припинила членство Білтелерадіокомпанії в організації, надавши два тижні для офіційної відповіді. «Останніми тижнями нас особливо стурбувала трансляція інтерв’ю, очевидно отриманих під примусом. Мі також відстежували інші передачі Білтелерадіокомпанії з цього питання, які викликають серйозні і надзвичай істотні занепокоєння. У світлі цих виняткових подій у Виконавчої ради немає іншої альтернативи, окрім як пропонувати припинити членство Білтелерадіокомпанії в EBU», – йшлося у пресрелізі організації.

• Гаазький кримінальний суд засудив до 12 років ув’язнення колишнього главу Служби державної безпеки МВС Республіки Сербії Йовицу Станишича та його заступника Франка Симатовича. Їм інкримінували скоєння злочинів проти людяності: переслідування, вбивства, депортації та негуманні дії, а також порушення законів і звичаїв війни у 1991–1995 роках. У короткому викладі судового рішення йдеться, що Станишич і Симатович, обіймаючи свої посади, брали участь у фінансуванні та підготовці сербської міліції під час розпаду колишньої Югославії.

 Поділитися