MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

2 липня – головне за день

02.07.2021   
ХПГ-інформ
Верховний суд залишив без змін довічний вирок Олексію Пукачу за вбивство Георгія Гонгадзе; з 2014 по 2021 рік під час війни на Донбасі близько 4 тис. людей зазнали катувань; Туреччина офіційно вийшла зі Стамбульської конвенції – найважливіше на сьогодні.

Олексій Пукач (фото: Суспільне)

• Верховний суд залишив без змін довічний вирок колишньому генерал-лейтенанту міліції Олексію Пукачу за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, повідомляє Суспільне. Касаційну скаргу слухали з 2016 року. Олексій Пукач просив замінити довічне ув’язнення на 15 років позбавлення волі. За «законом Савченко» він цей строк вже відбув. У 2000 році Пукач очолював департамент зовнішнього спостереження МВС. Саме він керував групою міліціонерів, які викрали та вбили Гонгадзе. У 2013 році йому присудили довічне ув’язнення. Пукач визнав провину частково, стверджуючи, що вбивство сталося без умислу, випадково. Суд відмовив у касації. Вирок є остаточним і оскарженню не підлягає. Замовники вбивства Гонгадзе так і не були офіційно встановлені.

• З 2014 по 2021 рік під час війни на Донбасі близько 4 тис. людей зазнали катувань по обидва боки лінії фронту. Про це йдеться у новій доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), передає Суспільне. «За оцінками УВКПЛ, загальна кількість осіб, затриманих у зв’язку з конфліктом, які стали жертвами катувань і жорстокого поводження, з 2014 по 2021 рік становить близько 4000 (приблизно 3 400 чоловіків і приблизно 600 жінок), включно з приблизно 340 жертвами сексуального насильства (190–230 чоловіків і 120–140 жінок)», – зазначено в документі. Як в окупованих регіонах, так і на території, яку контролює українська влада, катування і жорстоке поводження, зокрема сексуальне насильство, застосовувалися для отримання зізнань, інформації або іншого виду співпраці, а також для приниження, залякування, вимагання грошей та майна.

• Туреччина офіційно вийшла з визначального міжнародного договору «Про запобігання і протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству й боротьбу з цими явищами», відомого як Стамбульська конвенція, повідомляє Радіо Свобода. Тисячі людей вийшли на демонстрації в низці міст Туреччини з плакатами й гаслами на кшталт «Ми не відмовляємося від Стамбульської конвенції, для нас вона діє далі». У відповідь на вихід Туреччини з конвенції міжнародна правозахисна організація Amnesty International назвала цей крок «ганебним».

• Міністерство юстиції США оголосило про запровадження мораторію на смертні кари на федеральному рівні. Про це заявив генеральний прокурор США Меррік Ґарланд, передає Громадське. «Міністерство юстиції має забезпечити, щоб у федеральній системі кримінального правосуддя кожній людині не лише надавалися права, гарантовані конституцією та законами Сполучених Штатів, але й ставилися до них справедливо та гуманно», – йдеться у заяві Ґарланда. Смертні кари відновили у липні 2020 року. Перед тим, у липні 2019-го, генеральний прокурор США Вільям Барр оголосив про їх поновлення на федеральному рівні – «аби встановити справедливість щодо жертв найжахливіших злочинів».

 Поділитися