MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

6 липня – головне за день

06.07.2021   
ХПГ-інформ
Країни Стокгольмської ініціативи закликають ядерні держави позбутися ядерної зброї; у Криму розпочався суд над Владиславом Єсипенком; у Білорусі до 14 років позбавлення волі засудили головного конкурента Лукашенка на торічних виборах – найважливіше на сьогодні.

• Країни Стокгольмської ініціативи з ядерного роззброєння закликали світові ядерні держави вжити заходів щодо ліквідації ядерної зброї, передає Радіо Свобода. «Повернення до ядерного роззброєння можливе. Але, перш за все, воно також критично необхідне», – заявив міністр закордонних справ Німеччини Гейко Маас на зустрічі міністрів. Стокгольмська ініціатива об’єднує 16 країн, які не мають ядерної зброї. Зокрема до ініціативи входять Німеччина, Іспанія, Швеція, Японія, Канада, Аргентина. Держави, про які відомо чи вважається, що вони мають ядерне озброєння: США, Росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея.

• Верховний суд Республіки Білорусь засудив Віктора Бабарика – колишнього голову «Білгазпромбанку» та реального конкурента Олександра Лукашенка на торічних президентських виборах – до 14 років позбавлення волі. Вирок оскарженню не підлягає. Про це повідомила білоруська служба Радіо Свобода. Так суворо не карали жодного опонента Лукашенка за 27 років його керування. ПЦ «Весна» вважає, що слідство й суд у справі Бабарика відбувалися з вельми грубими порушеннями принципів справедливого судового розгляду. Віктора Бабарика та його сина Едуарда, керівника ініціативної групи, затримали 18 червня 2020 року. Пізніше Amnesty International визнала їх в’язнями сумління.

• Підконтрольний московській владі районний суд у Сімферополі розпочав розглядати по суті справу заарештованого в окупованому Криму журналіста-фрілансера проєкту Радіо Свобода «Крым.Реалии» Владислава Єсипенка. Владислав Єсипенко неодноразово заявляв (у суді, захисникам, у листах, опублікованих «Крым.Реалии») про тортури, яким піддавали його співробітники ФСБ після затримання, а також про визнавальні показання, зроблені під примусом, та погрози фізичною розправою. Як повідомляли у ФСБ РФ після затримання журналіста, Єсипенко збирав інформацію «в інтересах спецслужб України», «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму», у його автомобілі нібито був «виявлений та вилучений предмет зі зовнішніми ознаками саморобного вибухового пристрою». На сьогоднішньому засіданні суд продовжив арешт Єсипенку на 6 місяців – він перебуватиме в СІЗО до 18 грудня.

• Верховний Cуд України задовольнив клопотання представниці потерпілих Євгенії Закревської та прокурорки Юлії Малашич про зміну підсудності у справі про вбивство черкаського журналіста та героя Небесної сотні Василя Сергієнка, передає Інститут масової інформації з посиланням на Адвокатську дорадчу групу. «Справа Сергієнка з червня 2019 року слухалася в Городищенському суді. За весь час розгляд практично не просунувся та порушувалися розумні строки», – йдеться, зокрема, в повідомленні. Журналіст і громадський активіст Василь Сергієнко був викрадений 4 квітня 2014 року у місті Корсуні-Шевченківському Черкаської області у дворі власного помешкання. Через декілька днів його тіло зі слідами тортур знайшли в лісі в Корсунь-Шевченківському районі.

 Поділитися