MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

ПЦ «Меморіал» визнав кримчанина Еміля Зіядінова політв’язнемПЦ «Меморіал» визнав кримчанина Ісмета Ібрагімова політв’язнемПЦ «Меморіал» визнав кримчанина Вадима Бектемирова політв’язнемРФ: Кримчанина з інвалідністю залишили в СІЗОТак званий суд у Криму заочно засудив Чубарова до шести років колоніїЄСПЛ заборонив Росії депортувати вдову убитого ФСБ Набі РахімоваКрим: Дружину вбитого Набі Рахімова депортують до УзбекистануКрим: Під час обшуків убито Набі Рахімова Крим: Обшук у брата політв’язняКрим: Кілька подій останніх днівРФ: Рустема Ісмаїлова етапували до колонії в БашкортостаніРФ: Прибулих до російських колоній кримських татар тримають у ШІЗОРФ: Верховний суд змінив присуд фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»РФ: Енвера Сейтосманова засудили до 17 років позбавлення воліРФ: Свідок у справі «Хізб ут-Тахрір» свідчив під психологічним тиском ФСБКрим останнім часом (25.04.–14.05.2018)Крим останніми днями (12.04.–25.04.2018)Крим останніми днями (03.04.–11.04.2018)Крим останніми днями (26.03–02.04.2018)Крим останніми днями (19.03.–26.03.2018)

У фігуранта сімферопольської справи «Хізб ут-Тахрір у СІЗО стався мікроінсульт

09.07.2021   
ХПГ-інформ
61-річний політв’язень Сервет Газієв переніс мікроінсульт у СІЗО Ростова-на-Дону. Зі слів адвоката, була викликана швидка допомога, лікар оглянув Газієва та поїхав.

Сервет Газієв (фото: «Крмська солідарність»)

61-річний фігурант справи другої сімферопольської групи «Хізб ут-Тахрір» Сервет Газієв переніс мікроінсульт у СІЗО Ростова-на-Дону, передає ПЦ «Меморіал» з посиланням на «Кримську солідарність». Інформацію отримано від адвоката Олександра Стасюка.

«Зараз у нього візуально скошений правий куточок рота і праве око. На жаль, не можна фотографувати – конвой не дозволяє проносити технічні засоби для цього», – сказав адвокат.

Була викликана швидка допомога, лікар оглянув Газієва та поїхав. Чоловіка не госпіталізували.

За останній місяць для Газієва п’ять разів викликали швидку допомогу – практично на кожне судове засідання. Він так і не був госпіталізований і продовжував брати участь у слуханнях під дією знеболювальних препаратів. Коли 10 червня його разом з іншим літнім підсудним з інвалідністю Джемілєм Гафаровим екстрено доставили в тюремну міжобласну туберкульозну лікарню № 19 для обстеження, хірург, заявивши, що Гафаров симулює хворобу, відправив його назад у СІЗО. 18 червня чоловіку продовжили термін тримання під вартою ще на три місяці.

Адвокат вже написав звернення до ФСВП (Федеральна служба виконання покарань, рос. ФСИН), прокуратури Ростовської області, омбудсмана, медсанчастини ізолятора. Також готується скарга в Головне слідче управління МВС РФ по Ростовській області з вимогою провести перевірку стосовно ненадання медичної допомоги хворому.

Нагадаємо, 27 березні 2019 року в околицях Сімферополя відбулися масові обшуки у кримськотатарських господах. У результаті «слідчих дій» було затримано 23 особи за підозрою у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».

Газієва звинувачують в участі в діяльності терористичної організації (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ) і приготуванні до насильницького захоплення влади (ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ). Обвинувачення не підтверджені жодними реальними доказами.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


Правозахисний центр «Меморіал» визнав Сервета Газієва та інших фігурантів цієї справи політв’язнями.

 Поділитися