MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

9 липня – головне за день

09.07.2021   
ХПГ-інформ
«Укрзалізниця» презентувала першу інклюзивну елетричку; на окупованих територіях функціоную понад 160 незаконних в’язниць; у Білорусі «здійснюється широкомасштабна операція із зачистки від радикально налаштованих осіб» – найважливіше на сьогодні.

Перша інклюзивна електричка (фото: «Укрзалізниця»)

• «Укрзалізниця» завершила модернізацію приміського поїзда та зробила його інклюзивним – у компанії сподіваються, що цей випадок стане прикладом для подальшої модернізації поїздів, передає Громадське. Цей поїзд, пристосований для подорожей людей з інвалідністю, став першим в Україні. «Поступово робимо „Укрзалізницю“ інклюзивною. Адже всі люди повинні мати рівні можливості під час подорожі залізницею, у тому числі і в приміському сполученні», – зазначив виконувач обов’язків голови правління «Укрзалізниці» Іван Юрик.

• В окупованих Донецьку та Луганську функціонує понад 160 незаконних в’язниць, в яких утримуються та зазнають тортур та нелюдського поводження понад 3 500 громадян України, які незаконно утримуються в них. Такі цифри опублікувала у фейсбуку заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова з посиланням на дані Генеральної прокуратури.

• 61-річний фігурант справи другої сімферопольської групи «Хізб ут-Тахрір» Сервет Газієв переніс мікроінсульт у СІЗО Ростова-на-Дону. Була викликана швидка допомога, лікар оглянув Газієва та поїхав. Чоловіка не госпіталізували. За останній місяць для Газієва п’ять разів викликали швидку допомогу – практично на кожне судове засідання. Коли 10 червня Газієва екстрено доставили в тюремну міжобласну туберкульозну лікарню № 19 для обстеження, хірург, заявивши, що той симулює хворобу, відправив його назад у СІЗО. 18 червня чоловіку продовжили термін тримання під вартою ще на три місяці.

• У Білорусі «здійснюється широкомасштабна операція із зачистки від радикально налаштованих осіб», заявив в ефірі телеканалу «Беларусь 1» заступник начальника слідчого управляння КДБ Білорусі Костянтин Бичек. «Правоохоронці Білорусі отримали доступ до інформації, яка дозволяє розкрити злочини, скоєні в жовтні минулого року. Йдеться про організацію масових заворушень та спробах держперевороту», – мовиться у сюжеті телеканалу. «Проходить зачистка деструктивних чатів у „Телеграм“ та інші заходи з нейтралізації радикальних елементів. Порушені кримінальні справи». «Всіх цих людей об’єднували деструктивні чати, в яких вони були зареєстровані … Там здійснювалося вербування та підбирання потенційних молодчиків для нових масових безладів і навіть актів тероризму». «Як з’ясувалося, в іноземних кураторів була розроблена ціла програма з підбирання та відбору кадрів» тощо.

 Поділитися