MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

12 липня – головне за день

12.07.2021   
ХПГ-інформ
Зі 16 липня запрацюють нові норми мовного закону; у Грузії активісти й журналісти покладають відповідальність за смерть побитого 5липня оператора на владу; Литва відмовила Білорусі в екстрадиції Тихоновської – найважливіше на сьогодні.

Українська мова (ілюстраційне зображення)

• Зі 16 липня запрацюють нові норми Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (зокрема, ч. 2–6, 8 ст. 23), які упорядкують застосування державної мови у сфері культури. Вони стосуються обов’язкового дубляжу або озвучення фільмів українською, проведення мистецьких та видовищних заходів, а також екскурсійного обслуговування, нагадує Суспільне. «Застосування інших мов під час таких заходів дозволяється, якщо це виправдано художнім, творчим задумом організатора заходу, а також у випадках, визначених законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України», – йдеться в законі. Відтепер публічне виконання і показ театральної вистави іншою мовою, ніж державна, в державному чи комунальному театрі має супроводжуватися перекладом державною мовою за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб.

• У Тбілісі кілька тисяч людей у неділю, 11 липня, зібралися на акцію протесту під будівлею парламенту Грузії. Вони вимагають відставки прем’єр-міністра після того, як стало відомо про смерть оператора телеканалу «Пірвелі» Лексо Лашкарави, побитого противниками ЛГБТ. Про це повідомило Громадське. Активісти й журналісти покладають відповідальність за смерть Лашкарави на владу, яка не змогла протистояти радикальним і гомофобним групам, які 5 липня напали на ЛГБТ-активістів і журналістів. Того дня у Тбілісі мав відбутися «Марш гідності», однак його скасували через напади представників ультраправих організацій і грузинської патріархії. Серед постраждалих був і Лашкарава. 11 липня стало відомо, що він помер після виписки з лікарні.

Тбілісі, 11 липня 2021 року (фото: Давид Піпія/JAMnews)

• Білорусь отримала відмову від Литви на запит про видачу екскандидатки на торічних президентських виборах Світлани Тихоновської – про це в ефірі державного телеканалу «Білорусь 1» розповів генпрокурор РБ Андрій Швед, передає білоруська служба Радіо Свобода. «Справді, надійшли документи, вже офіційно можу підтвердити, про відмову Литви в її видачі, але в них немає ніякого мотивування, на якій підставі вони відмовили – це значить, правових підстав ми в цьому не побачили», – сказав Швед. У березні 2021 року Генпрокуратура білорусі направила прохання до Литви про екстрадицію Тихоновської. Це було зроблено «для притягнення її до кримінальної відповідальності за злочини проти порядку керування, громадської безпеки і держави».

Світлана Тихоновська (фото: Німецька хвиля)

 Поділитися