MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

13 липня – головне за день

13.07.2021   
ХПГ-інформ
У Сімферопольському СІЗО спалах захворюваності на COVID-19; Комітет Верховної Ради з прав людини рекомендує Мінюсту закрити Бердянську виправну колонію № 77; за даними ООН, десята частина населення планети недоїдає – найважливіше на сьогодні.

Сімферопольське СІЗО (архівне фото: Олександра Сурган, Крим.Реалії)

• Сімферопольське СІЗО через спалах захворюваності на COVID-19 закрили на карантин, повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на члена громадської наглядової комісії із захисту прав людини в Криму Андрія Козиря. Зараз у СІЗО проводиться дезінфекція, а співробітники ходять у захисних костюмах. «Адміністрація перевіряє, яким чином інфекція потрапила на територію СІЗО. У скількох людей коронавірус, поки не повідомляється. Скільки з них „постояльців“, а скільки співробітників, також невідомо. Наразі всіх, хто захворів, ніби перевели в медблок СІЗО», – повідомив Козир. При цьому він стверджує, що всі випадки захворювання мають легку форму, ліків у медчастині вистачає, тому немає необхідності вивозити в’язнів до лікарень.

• Комітет Верховної Ради з прав людини здійснив моніторинговий візит у Бердянську виправну колонію № 77. Народні депутати поспілкувалися з в’язнями, і зрештою комітет вирішив рекомендувати Міністерству юстиції ліквідувати установу. Ця колонія вважається однією з найбільш жорстоких в Україні. За свідченнями в’язнів, адміністрація починає катувати та морально тиснути на ув’язнених з моменту їхнього прибуття в колонію, вимагаючи гроші у близьких.

• У 2020 році ситуація з голодом у світі різко погіршилася – десята частина населення планети, близько 811 млн людей, недоїдають. Скоріш за все, таке суттєве зростання пов’язане з пандемією, проте це аж ніяк не єдина причина. Про це йдеться в новій доповіді, підготовленій ООН. Більше половини тих, що недоїдають, живе в Азії (418 млн), третина – в Африці (282 млн), 60 млн – у країнах Латинської Америки та Карибського басейну. Найбільше зростання в Африці – п’ята частина африканців недоїдає. Якщо така тенденція триватиме, на 2030 рік, коли згідно з поставленою метою з голодом має бути покінчено, близько 660 млн людей не матимуть достатньої кількості їжі, близько 30 млн з них – у зв’язку із тривалими наслідками пандемії.

• Білоруській політичній ув’язненій Марії Колесниковій присудили Штутгартську премію миру – за мужню боротьбу з автократичним режимом Олександра Лукашенка, передає білоруська служба Радіо Свобода. Колесникова – музикант, жила у Штутгарті 12 років. Була керівницею штабу Віктора Бабарика (реального конкурента Лукашенка на торічних президентських виборах, засудженого 6 червня до 14 років позбавлення волі). За ґратами Колесникова вже 10 місяців. Її звинувачують у створенні екстремістського формування, у закликах до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці, та у змові з метою захоплення влади неконституційним шляхом. Їй загрожує до 12 років позбавлення волі. Штутгартська премія миру присуджується ініціативою з Німеччини AnStifter за осболиві заслуги в досягненні миру, справедливості та солідарності. Церемонія нагородження відбудеться у грудні.

 Поділитися