MENU

Подібні статті

Білорусь: Слідчий комітет порушив справу проти ПЦ «Весна»Білорусь: Влада ініціює екстрадицію ТихоновськоїБілорусь: Правозахисники заявили про нечувані знущання влади з жінокБілорусь: Навмисне створення негуманних умов утримання«Це абсолютне зло, яке має бути спинене» – Марія Колесникова про режим ЛукашенкаБілорусь: Марії Колесниковій висунули офіційне обвинуваченняHRW заявляє про необхідність розслідування тортур у БілорусіЗаява нобелівської лауреатки Світлани АлексієвичСвободу Марії Колесниковій! (Заява Міжнародного Меморіялу)Білорусь: Недільний «Марш єдности» завершився брутальними затриманнямиЕксперти ООН закликають владу Білорусі припинити тортуриБілорусь: Під час вуличних протестів загинули принаймні п’ять людей, – правозахисникиБілорусь: Неділя, 16 серпняБілорусь: Субота 15 серпня – сьомий день протестівБілорусь: Головні події 14 серпняБілорусь: Протести триваютьБілорусь: Четвертий день протестів. Ще один загиблий. Затримано українських правозахисниківВідкрита заява правозахисних та громадських організацій України щодо затримання українських громадян в МінськуБілорусь: Третій день протестівПрипинити поліцейське насильство в Білорусі! (Заява УГСПЛ і ХПГ)

Білорусь: «Ми не припинимо своєї правозахисної діяльності». Заява ПЦ «Весна»

14.07.2021
ХПГ-інформ

14 липня 2021 року в Білорусі влада знову здійснила атаку на правозахисні та інші громадські організації, правозахисників та активістів: відбулися обшуки в офісах Білоруської асоціації журналістів, Білоруського Гельсинського комітету, Центру правової трансформації «Lawtrend», Руху «За Свободу», Об’єднання білорусів світу «Батьківщина», організації «Ґендерні перспективи», в Офісі європейської експертизи та комунікації та інших. Після обшуків у квартирах затримані члені ПЦ «Весна»: член Ради організації, віце-президент Міжнародної федерації за права людини (FIDH) Валентин Стефанович, Володимир Лабкович, Сергій Сис, Віктор Сазонов, Олег Мацкевич, Олена Лаптьонок, Ігор Казмерчак, координатор кампанії «Правозахисники проти смертної кари» Андрії Полуда, а також правозахисниця Євгенія Бабаєва.

Також з ранку відсутній зв’язок із головою Правозахисного центру «Весна» Олесем Біляцьким.

У зв’язку з даними подіями Правозахисний центр «Весна» в черговий раз заявляє:

ПЦ «Весна», як і наші колеги-правозахисники у країні та за її межами, переслідує виключно легітимні цілі та здійснює мирну діяльність із захисту прав людини та основоположних свобод у Білорусі, гарантованих як Конституцією країни, так і міжнародними нормами в галузі прав людини. Будь-який тиск і переслідування членів нашої організації через виконання такої діяльності є політично мотивованим переслідуванням, що має на меті знищення нашої організації і загалом – свободи асоціацій у Білорусі.

Ми впевнено заявляємо, що справжнім мотивом переслідування є наша спільна зі всією правозахисною спільнотою Білорусі безкомпромісна боротьба за затвердження та просування прав людини й демократичних цінностей, проти катувань та жорстокого, нелюдського, такого, що принижує гідність, поводження, а також наші дії на захист права на життя, свободи вираження поглядів і мирних зборів – у томи числі тепер, в умовах глибокої кризи після президентських виборів 2020 року.

Ми висловлюємо рішучий протест з нагоди чергової хвилі репресій стосовно членів організації і проти громадянського суспільства Білорусі загалом і заявляємо, що не припинимо своєї правозахисної діяльності.

Ми вимагаємо негайно звільнити затриманих Алентина Стефановича, Володимира Лабковича, Андрія Полуду, Сергія Сиса, Олену Лаптьонок, Олега Мацкевича, Ігоря Казмерчака та інших правозахисників і активістів.

Ми повторюємо вимогу звільнити з-під варти членів нашої організації Марфу Рябкову, Андрія Чапюка, Леоніда Судаленка та Тетяну Ласицю.

Ми вимагаємо припинити репресії у країні та звільнити всіх політв’язнів.

Ми закликаємо міжнародні організації та правозахисників усіх країн висловити свій рішучий протест проти подальшого брутального порушення прав людини та переслідування правозахисників у Білорусі.

14 липня 2021 року

Оригінал заяви

 Поділитися