MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

14 липня – головне за день

14.07.2021   
ХПГ-інформ
Рада ООН з прав людини схвалила резолюцію «Співпраця з Україною та допомога їй у галузі прав людини»; уряд ухвалив рішення про підвищення пенсій військовикам; кількість справ за неналежне виконання батьківських обов’язків збільшилася на 66 % – найважливіше на сьогодні.

Рада ООН з прав людини (джерело: news.un.org)

• Рада ООН з прав людини схвалила резолюцію «Співпраця з Україною та допомога їй у галузі прав людини», повідомляє МЗС України. «Документ передбачає, що Рада ООН з прав людини впродовж наступних двох років продовжить розгляд ситуації з правами людини в Україні – на всій її території в межах міжнародно визнаних кордонів. Згідно з резолюцією, Управління Верховного комісара ООН з прав людини також продовжить надавати Україні технічну допомогу в сфері прав людини», йдеться, зокрема, в повідомленні. Резолюція ініціюється делегацією України у Раді ООН з прав людини починаючи з 2014 року. Цього року схвалено п’яту резолюцію.

• Майже 400 тисяч військовослужбовців та працівників інших органів правопорядку отримають додаткові пенсійні доплати, повідомив у Telegram прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Уряд ухвалив рішення про підвищення пенсій військовим, яке передбачає встановлення щомісячних доплат та встановлення мінімальної пенсійної виплати в розмірі 3 854 гривні. Окрім цього, передбачається підвищення виплат для учасників бойових дій, які втратили працездатність, зазначив прем’єр. Як нагадує Громадське, на теперішній час мінімальна пенсія для військовиків становить 1 769 гривень.

• «У травні 2020 року Ювенальна поліція відкрила 556 справ за неналежне виховання дітей, а вже за рік, у травні 2021 року, кількість справ збільшилась до 925 – тобто на 66 %», – повідомили на платформі роботи з відкритими даними Опенадатабот, передає Суспільне. «Більша частина справ стосується саме правопорушень, скоєних дітьми. За даними начальника Управління ювенальної превенції Богдана Василя Володимировича, у топі крадіжки (46,2 %) та паління тютюнових виробів у заборонених місцях (20 %)», – мовиться в повідомленні. Такі справи відкриваються проти батьків, які або не приділяли належної уваги вихованню, або «недогледіли» за дитиною.

• За пів року експерти Інституту масової інформації (ІМІ) зафіксували в Україні 97 випадків порушень свободи слова. З них 76 стосувалися фізичної агресії проти журналістів (протягом аналогічного періоду минулого року було зафіксовано 112 випадків порушень свободи слова, з них 86 випадків стосувалися фізичної агресії). Найбільше порушень зафіксовано в категорії «перешкоджання законній журналістській діяльності» – 55 випадків (трохи менше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зафіксовано 61 перешкоджання). Далі йдуть обмеження доступу до публічної інформації – 10 (за аналогічний період минулого року менше – 7 випадків) та побиття – 9 випадків (за аналогічний період більше – 13).

• Найстаріше білоруське видання «Наша Нива» припинило роботу редакції у Білорусі з огляду на безпеку, передає «Єврорадіо». Співробітникам, які залишилися у Білорусі, редакція дала час подумати, чи готові вони переїхати за кордон для продовження роботи – керівництво має намір відновити редакційну роботу в новім форматі за кордоном. «Працювати журналістом незалежного видання всередині країни рівноцінно самогубству. Ти просто йдеш у тюрма під кримінальну статтю», – каже директорка видання Анастасія Ровдо. 8 липня сайт «Нашої Ниви» був заблокований, у редакції та дома у співробітників відбулися обшуки. Затримано чотирьох людей, це головний редактор Єгор Мартинович, керівник відділу маркетингу та реклами Андрій Скурко, головна бухгалтерка Ольга Ракович та головний редактор «Нашої історії» Андрій Динько. Їх підозрюють в «організації та підготовці дій, що грубо порушують громадський порядок, або активній участі в них». Правозахисники визнали їх політв’язнями – станом на сьогодні таких у Білорусі 555 людей.

 Поділитися