MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЄСПЛ: Ліберті та інші проти Сполученого Королівства

15.07.2021   
Заявники стверджували, що заява стосується тверджень про незаконне перехоплення повідомлень протягом приблизно семи років (1990-1997), і вимагали сплатити кожному з них 3,000 євро, що в цілому складало 9,000 євро в якості відшкодування моральної шкоди. За обставин цієї справи Суд вважає, що встановлення порушення становить достатню справедливу компенсацію будь-якої моральної шкоди, заподіяної заявникам.
Заявники стверджували, що у 1990-х роках Міністерство оборони регулювало дію Установи електронних перевірок (“УЕП”) у Капенгерсті, Чешир, яка була створена для одночасного перехоплення 10,000 телефонних каналів, які виходили з Дубліна до Лондона і на континент. Заявники стверджували, що з 1990 до 1997 року УЕП перехоплювала усі громадські телекомунікації, у тому числі розмови за допомогою телефону, факсу та електронної пошти, які здійснювалися за допомогою мікрохвильових радіочастот між двома радіостанціями British Telecom (у Клуїді та Честері); за цим зв’язком також передавалася значна частина телекомунікаційного трафіку Ірландії. Упродовж цього періоду організації-заявники підтримували регулярний телефонний контакт одна з одною і забезпечували, зокрема, юридичні поради особам, які потребували їхньої допомоги. Вони стверджували, що багато їхніх комунікацій мали проходити між згаданими вище радіостанціями British Telecom і, таким чином, могли бути перехоплені УЕП. Заявники вимагали сплатити кожному з них 3,000 євро, що в цілому складало 9,000 євро в якості відшкодування моральної шкоди. За обставин цієї справи Суд вважає, що встановлення порушення становить достатню справедливу компенсацію будь-якої моральної шкоди, заподіяної заявникам.

Повний текст рішення можна прочитати на нашому сайті privacy.khpg.org

 Поділитися