MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

15 липня – головне за день

15.07.2021   
ХПГ-інформ
Загальне число жертв бойових дій на Донбасі за весь час конфлікту становить 42 500–44 500; українські правозахисні організації вимагають від влади України розірвати дипломатичні та економічні відносини з режимом Лукашенка; Верховна Рада заборонила продаж ліків дітям до 14 років – найважливіше на сьогодні.

Вікно. Авдіївка, грудень 2016 (фото: ХПГ-інформ)

• Загальне число жертв бойових дій на Донбасі з 14 квітня 2014-го до 30 червня 2021 року, за підрахунками Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН), становить 42 500–44 500», – повідомили в УВКПЛ ООН у відповідь на запит Радіо Свобода. Зафіксовані втрати розподіляються так: 13 200–13 400 загиблих (щонайменше 3 3901 цивільних осіб, приблизно 4 200 українських військових та приблизно 5 800 членів озброєних груп); 29 600–33 600 поранених (7 000–9 000 цивільних осіб, 9 800–10 800 українських військових та 12 800–13 800 членів озброєних груп). Радіо Свобода нагадує, що за період з 14 квітня 2014-го до 10 лютого 2020 року УВКПЛ ООН повідомляло про 42 000–44 000 людських втрат.

• Українські правозахисні організації засудили нову хвилю репресій у Білорусі й вимагають від української влади розірвати дипломатичні та економічні відносини з нелегітимним режимом Лукашенка. Відповідне звернення правозахисники направили президентові України Володимиру Зеленському, голові Офісу президента Андрію Єрмаку, голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, секретарю РНБО Олексію Данілову, міністру закордонних справ Дмитру Кулебі. «Такого масштабу політичних репресій не бачила жодна країна Східної Європи та колишнього СРСР після падіння „залізної завіси“. На сьогодні політв’язнями у Білорусі визнано понад 500 осіб, не менш ніж 1500 перебувають у в’язницях і ще тисячі людей знаходяться під слідством за політично вмотивованими звинуваченнями», – йдеться, зокрема, у заяві.

• Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до статті 21 закону України „Про лікарські засоби“ щодо заборони продажу лікарських засобів дітям», який забороняє продаж ліків дітям до 14 років, передає Суспільне. Автори документа наголосили, що у переліку способів самогубств, використання лікарських засобів посідають друге місце, а в Україні відбувається «неконтрольований відпуск ліків». Після набуття чинності цього закону, у разі сумніву щодо віку покупця, аптекарі вимагатимуть пред’явити документ, який його засвідчує.

• Кабмін схвалив Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року, повідомив у своєму телеграм-каналі прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. «Документ передбачає план вдосконалення механізмів роботи всіх органів державної влади, які борються з торгівлею людьми. Зокрема, це посилення інституційної спроможності місцевих органів влади та правоохоронних органів. Це питання підвищення відповідальності за торгівлю людьми та водночас надання допомоги жертвам цього жахливого злочину», написав Шмигаль.

• Побитий 5 липня оператор Суспільного мовника Грузії Ілля Тваліашвілі осліпнув на одне око, повідомляє проєкт Радіо Свобода «Эхо Кавказа». За словами Тваліашвілі, на нього напали з різних боків, коли він знімав репортаж. «Я досі не можу зрозуміти, як можна так безжально бити абсолютно незнайому людину, яка нічого поганого тобі не зробила. Хтось тиснув на ремінь для прямих включень, хтось бив мене ногами, хтось лупцював… Пам’ятаю, що впав на землю й посипалися удари ногами по голові», – розповів чоловік в інтерв’ю телекомпанії «Руставі 2». Після одного такого удару він закричав від болю та знепритомнів. Нагадаємо, 5 липня радикальні та гомофобні групи напали на ЛГБТ-активістів і журналістів. Того дня у Тбілісі мав відбутися «Марш гідності», однак його скасували через напади представників ультраправих організацій і грузинської патріархії. Серед постраждалих був і оператора телеканалу «Пірвелі» Лексо Лашкарава. 11 липня стало відомо, що він помер після виписки з лікарні.

 Поділитися