MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Публічна дискусія «Довічні вироки: Україна має повернути свободу несправедливо засудженим» (ПРЕС-АНОНС)

16.07.2021   
21 липня 2021 року, середа, 12:00, прес-центр «UA Crisis Media Center» (Український дім, Київ, вул. Хрещатик, 2).

У середу, 21 липня 2021 року, з 12:00 години в прес-центрі «UA Crisis Media Center» за адресою: Український дім, Київ, вул. Хрещатик, 2 відбудеться публічна дискусія на тему: «Довічні вироки: Україна має повернути свободу несправедливо засудженим».

В Україні уже не один рік гостро стоять проблеми щодо стану захисту прав людини українськими судами загалом та права на справедливий суд у кримінальному судочинстві зокрема. Однак при цьому доволі рідко згадується про жертв правосуддя, права яких були порушені цією несправедливою системою.

Ми звикли справедливо обурюватися свавільним ув’язненням українців у Росії та на тимчасово окупованих територіях України. Ми звикли вважати російську судову систему і псевдосуди псевдореспублік залежними й репресивними. Звикли, що агресор може взяти в заручники будь-кого з власників паспорту з тризубом ні за що.

Однак не помічаємо, що в Україні будь-хто з нас може опинитися засудженим до тривалого або й довічного ув’язнення за злочини, яких не вчиняв. І – на відміну від тієї ж Росії – шансів переглянути несправедливий довічний вирок не матиме. Навіть якщо невинуватість засудженого є очевидною.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) не може залишатися осторонь такого болючого та ганебного явища, наслідком якого є скалічені долі та життя безневинних громадян.

Під час зустрічі із дипломатами G7 представники ВРЦіРО для актуалізації проблеми на найвищому рівні ознайомили іноземних дипломатів із проблематикою невинно засуджених та наголосили на необхідності конкретних змін задля перегляду судових рішень, відносно справедливості і неупередженості яких є обґрунтовані сумніви.

ВРЦіРО виступила з публічним зверненням до Президента України, як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини та громадянина, та до Верховної Ради України, як єдиного органу законодавчої влади, із проханням негайно припинити найгірший із проявів беззаконня та спільно із правозахисниками запропонує шляхи виправлення судових помилок.

Відбудеться презентація фільму: «Жах без кінця. Історія пастора засудженого до розстрілу!»

Учасники:

Олекса Петрів, протоієрей, представник Головуючого у ВРЦіРО

Анатолій Козачок, перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ

Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи


По додаткову інформацією просимо звертатися до Андрія Діденка (ХПГ), тел. 0939852574

 Поділитися