MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

16 липня – головне за день

16.07.2021   
ХПГ-інформ
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє обслуговувати людей з інвалідністю позачергово; оприлюднено понад 70 документів з архівно-кримінальної справи Микола Зерова; в офісі Радіо Свобода в Мінську силовики виламали двері, затримані журналісти – найважливіше на сьогодні.

• Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт, який дозволяє обслуговувати людей з інвалідністю позачергово, зокрема у касах та прикордонних пунктах, передає Громадське. Документ передбачає, що люди з інвалідністю, зокрема діти, мають право на позачергове обслуговування у будь-яких касах, а також на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, що надають будь-які послуги населенню. Також на позачергове обслуговування мають право люди, які супроводжують (не більше однієї) людей з інвалідністю першої групи або дітей. За даними Держстату, в Україні станом на початок 2021 року налічувалося 2,7 мільйона людей з інвалідністю, серед них – 163,9 тисячі дітей.

• Центр досліджень визвольного руху спільно з Архівом Служби безпеки України оприлюднив понад 70 документів з архівно-кримінальної справи Микола Зерова, українського поета, літературознавця, перекладача, лідера літературної групи «неокласиків», викладача історико-філологічного факультету Київського університету, передає Радіо Свобода. Зерова заарештували у квітні 1935 року. Його підозрювали в «українському буржуазному націоналізмі» та «контрреволюційній діяльності». Зеров не визнавав свою провину протягом двох місяців після арешту. Однак у червні 1935 року він «зізнався»: його контрреволюційна націоналістична робота полягала у «пропаганді неокласицизму, тобто вишуканої буржуазної літератури, що суперечить революційній дійсності». Зеров опинився на Соловках. У листопаді 1937 року Миколу Зерова стратили в урочищі Сандармох разом з іншими українськими діячами.

• У Мінську силовики прийшли в офіс білоруської служби Радіо Свобода з обшуком, передає видання «Настоящее время». За повідомленням телеграм-каналу «Беларусь головного мозга», люди характерної зовнішності намагалися потрапити всередину та висаджували двері. Після цього вони вилучили техніку й затримали журналіста Свободи Олега Груздиловича. Також сьогодні в Мінську, Гомелі, Гродні відбулися хатні обшуки журналістів – вони встигали повідомити про це в соціальних мережах. Є затримані.

 Поділитися