MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

21 липня – головне за день

21.07.2021   
ХПГ-інформ
Жителі «ЛНР» і «ДНР», які мають російські паспорти, зможуть проголосувати на виборах у Держдуму РФ; премію імені Мартина Лютера «Безстрашне серце» за 2021 рік вручили білоруським лідеркам протестів; прем’єр Угорщини анонсував загальнонаціональний референдум щодо закону про заборону «пропаганди гомосексуальності й трансґендерності» серед дітей – найважливіше на сьогодні.

• Жителі непідконтрольних українському уряду частин Донецької та Луганської областей, які мають паспорти громадян Росії, зможуть проголосувати на виборах депутатів російської Держдуми в онлайн-форматі. Таку постанову ухвалила 20 липня Центральна виборча комісія Росії, передає Радіо Свобода з посиланням на агенцію РБК. Умовою для голосування будуть реєстрація на російському порталі державних послуг і підтвердження облікового запису. У травні МВС Росії відзвітувало, нібито російське громадянство отримали близько 527 тисяч жителів окремих районів Донецької та Луганської областей. Перевірити ці твердження наразі неможливо.

• У німецькому місті Вормсі 20 липня пройшла церемонія вручення премії імені Мартина Лютера «Безстрашне серце» за 2021 рік. Лауреатки цього року – Світлана Тихоновська, Вероніка Цепкало та Марія Колесникова, повідомляє DW. Премію отримали Цепкало та сестра Колесникової Тетяна Хомич, адже сама лауреатка перебуває за ґратами. Тихоновська на церемонії присутня не була – вона в ці дні здійснює офіційний візит до США. У заяві оргкомітету мовиться, що лауреатки «виступили за мирну революцію, нові вибори та демократичне майбутнє своєї країни, ризикуючи при цьому бути підданими переслідуванням, позбавленню волі, тортурам та депортації». Фундаторами премії є союз 16 німецьких міст, у яких жив і працював Мартин Лютер. Вручається раз на два роки людям, які сміливо захищають свої погляди, зустрічаючи на своєму шляху жорсткий спротив.

• Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан анонсував загальнонаціональний референдум щодо закону про заборону «пропаганди гомосексуальності й трансґендерності» серед дітей. Його ухвалення викликало різку критику Євросоюзу та правозахисників, повідомляє Громадське. Орбан звинуватив Брюссель в «атаках на Угорщину через закон про захист дітей» (так він офіційно називається) і заявив, що «на кону стоїть майбутнє наших дітей, і в цьому питанні ми поступитися не можемо». Він не уточнив, коли саме відбудеться референдум. Для визнання його результатів явка має перевищити 50 %. Нагадаємо, 15 червня парламент Угорщини ухвалив закон, який забороняє «пропаганду гомосексуальності й трансґендерності» серед неповнолітніх. Закон набув чинності 8 липня. Згідно із законом, дітям до 18 років забороняється показувати «будь-який контент, що пропагує трансперехід чи гомосексуальність»; заборона поширюється зокрема й на рекламу.

 Поділитися