MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Російські силовики обшукали кримськотатарську господу (ДОПОВНЕНО)

22.07.2021   
ХПГ-інформ
Адвокатів допустили тільки після завершення слідчих дій. У домі мешкають дев’ятеро осіб, четверо з яких – неповнолітні.

Сьогодні вранці в Євпаторії російські силовики прийшли з обшуком до господи кримських татар: 57-річного Алі Ібрагімова та його 29-річного сина Мустафи Ібрагімова, повідомляє «Кримська солідарність».

У домі мешкають дев’ятеро осіб, четверо з яких – неповнолітні.

Як розповіли сусіди, під час трусу з вікна визирнула дружина Алі Гульвіра Ібрагімова й попросила тих, хто прийшов до будинку, викликати швидку допомогу. Лікарі, вийшовши з дому, від коментарів відмовились.

Представники силових структур, що оточили господу, ситуацію також не коментують.

Мустафу увезли до крамниці, яка належить родині – там так само розпочалися слідчі дії.

Як повідомили родичі, співробітники Центру протидії екстремізму у цивільному увезли в невідомому напрямку іншого сина Алі Ібрагімова – Абдуллу Ібрагімова, – який із сім’єю мешкає окремо. У березні 2018 року Абдуллу кілька годин тримали на російському КПП «Армянськ», де піддавали моральному та фізичному тиску, зокрема, завдавали уларів по голові ґумовим кийком, били по обличчю. Невідомо, чим би закінчилося затримання, зазначає «Кримська солідарність», якби не реакція рідних, юристів, правозахисників та громадськості у соцмережах та ЗМІ.

Люди в формі, як повідомляє «Кримська солідарність», під час обшуку не пустили юристів у домоволодіння Ібрагімових. Як зазначив адвокат Едем Семедляєв, з його досвіду – це звичайна річ і до завершення слідчих дій юристів не допустять. «Це є порушенням закону – громадянин має право на кваліфіковану юридичну допомогу, а моїй адвокатській діяльності перешкоджають», – сказав він і додав, що звернеться до прокуратури.

Обшук завершився о 13:30, після цього адвокатів допустили – вони з’ясовують обставини трусу, які обвинувачення висунуті, а також місцеперебування своїх довірителів – Мустафи та Абдулли Ібрагімових.

Доповнення

Як розповіла Гульвіра Ібрагімова, силовики постукали у двері близько дев’ятої ранку. Коли правоохоронці ввійшли всередину, вони одразу з криками повалили синів на підлогу.

Обшук тривав приблизно дві години. Швидку допомогу викликали для Гульвіри – в неї підвисився тиск. Як сказав лікар, через стрес.

Доповнення 2

Адвокати Назім Шейхмамбетов та Едем Семедляєв знайшли Абдуллу Ібрагімова у відділі МВС РФ у Євпаторії.

 Поділитися