MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

22 липня – головне за день

22.07.2021   
ХПГ-інформ
Зеленський підписав Закон «Про корінні народи України», а також закон, який тимчасово скасовує штрафи за порушення порядку в’їзду-виїзду з тимчасово окупованої території України; Росія звернулася до ЄСПЛ з міждержавною скаргою на Україну – найважливіше на сьогодні.

Станиця Луганська, КПВВ (з відкритих джерел)

• Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про корінні народи України», який Верховна Рада ухвалила 1 липня 2021 року, повідомлено на сайті президента. «Документ спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних та інших прав корінних народів, надання їм механізмів та інструментів роботи з Українською державою. Зокрема, визнаються представницькі органи корінних народів», йдеться, зокрема, у повідомленні. Закон визначає, що корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

• Також Зеленський підписав закон, який тимчасово скасовує штрафи за порушення порядку в’їзду-виїзду з тимчасово окупованої території України, передає Громадське з посиланням на Офіс президента. Зокрема, цей закон передбачає, що громадян України, які живуть на тимчасово окупованих територіях, не штрафуватимуть за порушення правил під час дії карантину або блокування КПВВ. Однак це стосуватиметься лише випадків гуманітарного характеру, серед яких: повернення громадян та членів їхніх сімей до місця проживання; возз’єднання сім’ї; важка хвороба, смерть близьких родичів; необхідність забезпечення ліками та виробами медпризначення, проходження лікування тяжких та/або хронічних хвороб.

• Шостий апеляційний суд 21 липня задовольнив скаргу білоруського активіста лівого крила Олексія Боленкова на рішення СБУ щодо видворення його з України; раніше Шевченківський райсуд Києва відмовив у її задоволенні, повідомляє ZMINA. Напередодні, 20 липня, до початку розгляду справи, на Боленкова та кількох інших активістів, що прийшли на акцію на його підтримку, напали представники праворадикальних організацій: залили з газового балончика, закидали яйцями та намагалися побити. Нагадаємо, уранці 21 квітня до білоруського анархіста Олексія Боленкова, що кілька років мешкає в Україні та перебуває у шлюбі з громадянкою України, з обшуком прийшла поліція. Після цього представники СБУ пред’явили йому рішення про примусове видворення. У Білорусі на нього чекає КДБ. Взимку 2014 року Боленков брав участь у подіях на Майдані.

• Росія звернулася до ЄСПЛ з міждержавною скаргою на Україну, передає Радіо Свобода з посиланням на офіційне повідомлення Генпрокуратури РФ. Кремль покладає відповідальність на владу України «за загибель мирного населення, незаконне позбавлення волі та жорстоке поводження з людьми, зокрема, яке відбувалося на майдані Незалежності в Києві та в Будинку профспілок в Одесі у 2014 році, а також на Донбасі», «практику придушення свободи слова та переслідування інакомислячих шляхом заборони роботи засобів масової інформації, інтернетплатформ, переслідування журналістів, політиків і пересічних громадян», «блокування Північно-Кримського каналу як основного джерела прісної води для жителів Кримського півострова», «політику дискримінації російськомовного населення, витіснення використання російської мови з громадського сфери, насамперед зі сфери середньої та вищої освіти та системи обслуговування споживачів». Окремим рядком Москва також покладає відповідальність на Київ за збитий малайзійський Boeing MH17 на Донбасі, бо Україна нібито «закрила повітряний простір над зоною бойових дій і пізніше не розслідувала цю обставину».

 Поділитися