Крим: Чоловікові присудили адмінарешт за пост у соцмережі 2013 року
Після вчорашніх слідчих дій у приміщеннях, що належать кримськотатарський родині Ібрагімових, був заарештований Абдулла Ібрагімов, один із синів господаря Алі Ібрагімова. Про це повідомила «Кримська солідарність».
Нагадаємо, учора, 22 липня, в Євпаторії російські силовики прийшли з обшуком до господи кримських татар: 57-річного Алі Ібрагімова та його 29-річного сина Мустафи Ібрагімова. Трус тривав кілька годин, під час якого до господи викликали швидку допомогу для дружини Алі Ібрагімова Гульвіри, в якої підвищився тиск – як сказав лікар, через стрес. Під час обшуку адвокатів усередину не допускали. Мустафу Ібрагімова увезли до крамниці, яка належить родині – там так само відбувалися слідчі дії. У крамниці представники Центру протидії екстремізму затримали Абдуллу Ібрагімова.
Пізніше адвокати затриманого повідомили, що підконтрольний московській владі Євпаторійський міськсуд арештував Абдуллу на три доби за ч. 1 ст. 20.3 КоАП РФ («Пропаганда або публічне демонстрування нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики чи символіки, що подібні до нацистської атрибутики чи символіки до ступеню поплутання, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики чи символіки, пропаганда чи публічне демонстрування яких заборонено федеральними законами»).
Причиною арешту стало зображення символіки забороненої в Росії ісламської організації «Хізб ут-Тахрір», опубліковане на сторінці Алі Ібрагімовим «ВКонтакте». Захист вказував, що на момент публікації Ібрагімов перебував на території України, де організація не є забороненою (адвокат Едем Семедляєв уточнив, що пост у соцмережі був опублікований 2013 року, повідомляє видання «Ґрати»). Також захист звернув увагу на процесуальні помилки, яких припустилися під час складання рапорту. Суд роз’яснив, що місцеперебування Ібрагімова не має значення, адже на момент пред’явлення обвинувачення запис усе ще був на його сторінці. Неточності ж у рапорті, на думку колегії, «не впливають на кваліфікацію правопорушення».
Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.