MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

23 липня – головне за день

23.07.2021   
ХПГ-інформ
ЄС надасть країнам з низьким та середнім рівнем доходу щонайменше 200 мільйонів доз вакцини проти COVID-19; влада Боснії і Герцеговини запроваджує покарання за заперечення геноциду; Мінюст РБ хоче ліквідувати Білоруський ПЕН-центр – найважливіше на сьогодні.

Вакцина проти COVID-19 (ілюстраційне зображення)

• Європейський союз надасть країнам з низьким та середнім рівнем доходу щонайменше 200 мільйонів доз вакцини проти COVID-19, передає Суспільне з посиланням на пресслужбу Європейської комісії. «Команда Європи приймає на себе відповідальність за допомогу у подоланні вірусу в усьому світі. Вакцинація є ключем до цього – саме тому настільки важливо надати доступ до вакцин проти COVID-19 для всіх країн світу. Ми поділимося більш ніж 200 мільйонами доз вакцини з країнами з низькими та середніми доходами до кінця поточного року», – повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Поставки вакцин з ЄС здійснюватимуться через глобальну ініціативу вакцинації COVAX.

• Верховний представник міжнародного співтовариства в Боснії і Герцеговині Валентин Інцко ухвалив рішення про внесення доповнень до Карного кодексу країни, якими передбачається покарання за невизнання геноциду у БіГ, передає Радіо Свобода. Інцко на підставі своїх повноважень уточнив, що заборонено спростовувати, применшувати або виправдовувати геноцид, злочини проти людяності та воєнні злочини, які мали місце на території Боснії і Герцеговини і були встановлені правочинними вироком. Порушникам доповнень до закону загрожує ув’язнення строком від шести місяців до п’яти років. Лідер боснійських сербів і сербський представник в Президії Боснії і Герцеговини Милорад Додик заявив, що серби не визнають рішення верховного представника та почнуть процес відокремлення від Боснії і Герцеговини. Нагадаємо, Міжнародний трибунал для колишньої Югославії правочинними вироками встановив, що в липні 1995 року в Сребрениці сили боснійських сербів вбили щонайменше 8 тисяч полонених чоловіків босняцької національності, від підлітків до людей похилого віку.

• Міністерство юстиції Білорусі подало позов про ліквідацію Білоруського ПЕН-центру, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода. Представники організації отримали листа, що їм потрібно о 10-й ранку 20 липня прийти на опитування для підготовки до судового процесу. При цьому лист надійшов за два дні після призначеної дати – 22 липня. Про це написала у фейсбуку заступниця голови ПЕНу Тетяна Недбай. ПЕН-центру – об’єднання літераторів, яке має на меті розширювати співпрацю представників творчих професій та захищати їхні права.

Лист Мінюсту РБ щодо ліквідації Білоруського ПЕН-центру

 Поділитися