MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

27 липня – головне за день

27.07.2021   
ХПГ-інформ
Протягом дії режиму припинення вогню на Донбасі загинуло 45 та поранено 163 українських військовиків; досі невідоме місцеперебування засудженого російським судом кримчанина Олега Приходька; 115 років від дня народження Єжи Гедройця – автора терміну «розстріляне відродження» – найважливіше на сьогодні.

«Град» (Красногорівка. Архівне фото: ХПГ-інформ)

• Рік тому вступив у дію режим припинення вогню, нагадує пресслужба української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ). «За час дії режиму припинення вогню з 27 липня 2020 року до 27 липня 2021 року зафіксовано 1995 обстрілів, загинуло 45 та 163 військовослужбовця отримали поранення (дані Штабу ООС, уточнюються)», – йдеться в повідомленні пресслужби у Telegram.

• «Досі невідоме місцезнаходження незаконно засудженого українського політв’язня, кримчанина Олега Приходька. Офіційного підтвердження, де саме на території РФ утримується громадянин України, немає з початку червня», – повідомила Омбудсман Людмила Денісова у фейсбуку. Нагадаємо, 3 березня цього року кримчанина засудили до 5 років колонії суворого режиму та штрафу у 110 тисяч рублів за начебто спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові. 17 травня Апеляційний військовий суд міського округу Власиха Московської області залишив вирок у силі. «За попередньою інформацією, Олега Приходька етаповано для відбування незаконного покарання до російського м. Володимир. Останнє відоме місце утримання нашого співгромадянина – „ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Ростовской области“» – повідомляє Денісова.

Олег Приходько у суді 3 березня 2021 року (фото: «Кримська солідарність»)

• Сьогодні відзначається 115 річниця від дня народження Єжи Гедройця (1906–2000) – видатного польського публіциста, фундатора та редактора польського часопису «Kultura», що виходив у Парижі. Гедройць був автором терміну «розстріляне відродження». У 1959 році у Франції з ініціативи й коштом Гедройця вийшла антологія творів українських авторів 1920–30 років, упорядкована літературознавцем Юрієм Лавриненком. «Щодо назви. Чи не було б, може, добре дати як загальну назву: „Розстріляне відродження. Антологія 1917–1933 etc.“ Назва тоді звучала б ефектно», – писав Гедройць у листі Лавриненку у 1958 році. 1969 року в бібліотеці «Культури» вийшла ще одна українська антологія – «Україна 1956–1968», упорядкована на замовлення Гедройця літературознавцем Іваном Кошелівцем. «Якби хтось спитав мене про мою батьківщину, я б відповів, що це Східна Європа», – казав Єжи Гедройць.

Єжи Гедройць (фото з відкритих джерел)

 Поділитися