MENU

Білорусь: Незалежний телеканал «Белсат» визнано екстремістським

28.07.2021
ХПГ-інформ

Незалежний від влади Олександра Лукашенка телеканал «Белсат» визнали екстремістським. Також такими визнали соцмережі телеканалу. Таке рішення 27 липня ухвалив суд Залізничного району Гомеля. Про це повідомлено на сайті «Белсату».

Підставою для судового рішення стали матеріали перевірки управління ГУБОЗіК МВС РБ (Головне управління з боротьби з організованою злочинністю і корупцією, – ПЛ)по Гомельській області. Про які матеріали йдеться, не повідомляється.

Прессекретар МВС РБ нагадує у Telegram, що «поширення (репост) інформації з екстремістських джерел тягне адміністративну відповідальність із покаранням у вигляді штрафу або арешту».

У зв’язку із визнанням каналу екстремістським «Белсат» виступив із офіційною заявою.

«Люди, які тепер тримають владу у Білорусі, називають екстремістами всіх тих, хто виступає проти насилля й терору, проти вкрадених виборів. А це значить, переважну більшість власних громадян. Насправді екстремістами слід назвати тих, хто тисячами бере в полон своїх громадян, кидає у в’язниці, змушує залишити батьківщину.

У ситуації тотального правового дефолту у Білорусі, коли не працюють закони, складно назвати це рішення легітимним. Тим паче немає сенсу його оскаржувати. „Белсат“ продовжуватиме працювати, ми будемо й надалі нести незалежну інформацію по-білоруському та без цензури нашим шановним глядачам і читачам. І жоден суд нам цього не заборонить. Правда на нашому боці! Залишайтеся із „Белсатом“! Наша візьме», – каже заступник директора «Белсату» Олексій Дикавицький.


«Белсат» – супутниковий, переважно білоруськомовний, телеканал, перший незалежний канал Білорусі. Почав трансляцію 10 грудня 2007 року у Всесвітній день прав людини. Проєкт підготовлений Польським телебаченням у результаті угоди з МЗС Польщі, якою передбачена багаторічна співпраця та фінансування «Белсату».

 Поділитися