MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

28 липня – головне за день

28.07.2021   
ХПГ-інформ
Кабмін змінив умови роботи закладів освіти під час карантину; до початку осені ціна на електроенергію для населення залишатиметься на рівні 1,68 грн за кВт-год; ЄСПЛ заборонив Росії видавати на батьківщину жителя Білорусі, який брав участь у протестах 2020 року – найважливіше на сьогодні.

Школа (ілюстраційне фото з відкритих джерел)

• Кабмін змінив умови роботи закладів освіти під час карантину. «Однією з важливих новацій стають правила роботи навчальних закладів в умовах карантину. У разі виходу регіону з „зеленої зони“, тобто потрапляння в „жовту“, „помаранчеву“ чи „червону“, задля роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80 % повністю вакцинованого персоналу», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Суспільне. Відповідну постанову ухвалив уряд під час сьогоднішнього засідання. У МОЗ переконані, що «тільки так освітяни знову зможуть повернутись до звичного життя і навчання» і додали, що вакцинація працівників закладів відбуватиметься «організовано, мобільними бригадами з імунізації».

• Кабінет міністрів продовжив до 31 серпня дію постанови про покладення спеціальних обов’язків (ПСО) на учасників ринку електричної енергії. До початку осені ціна на електроенергію для населення залишатиметься на рівні 1,68 гривні за кВт-год. Таке рішення ухвалили на сьогоднішньому засіданні, передає Громадське. Ціну в 1,68 гривні встановили з 1 січня. В уряді тоді пояснили, що без цього ціна на електроенергію зросла б до 3,30 гривні за кВт-год. А втім, зростання тарифу все-таки відбулося, бо уряд скасував пільговий тариф за перші 100 кВт-год, який становив 90 копійок.

• ЄСПЛ заборонив Росії видавати на батьківщину жителя Білорусі, який брав участь у протестах 2020 року, передає Радіо Свобода з посиланням на російський комітет «Громадське сприяння». ЄСПЛ застосував правило 39 – захисний захід, який зобов’язує державу вжити невідкладних дій щодо збереження життя і здоров’я заявника та використовується у виняткових випадках. Застосування правила 39 у цій справі домігся юрист «Громадського сприяння». Житель Білорусі не може бути екстрадований на батьківщину до винесення остаточного рішення ЄСПЛ. Суд у Страсбурзі закликав зберегти анонімність заявника для його безпеки. Раніше Росія видала Білорусі чемпіона світу з тайського боксу та кікбоксингу Олексія Кудіна попри те, що 21 липня ЄСПЛ заборонив його екстрадицію через загрозу переслідування і тортур. Кудін відправив у нокаут кількох міліціянтів, які намагалися його затримати під час протестів у серпні 2020 року в Мінську. Спортсмена затримали у Москві 21 січня. На батьківщині йому загрожує до 5 років колонії.

 Поділитися