MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

29 липня – головне за день

29.07.2021   
ХПГ-інформ
ЄСПЛ дійшов висновку, що ліквідація Верховного суду України під час судової реформи у 2016 році є незаконною; на Закарпатті ромське поселення почали вакцинувати проти COVID-19; Олег Приходько «знайшовся» в тюрмі «Володимирський централ» у Володимирській області Росії – найважливіше на сьогодні.

• ЄСПЛ дійшов висновку, що ліквідація Верховного суду України під час судової реформи у 2016 році є незаконною. Про це йдеться у відповідному рішенні Суду у справі «Гуменюк та інші проти України» від 22 липня, передає Суспільне. У 2016-му в Україні розпочалася судова реформа. Під перезавантаження потрапив і найвищий судовий орган держави – Верховний суд України. Спочатку створили ще один Верховний суд, а чинний намагалися ліквідувати. Та цього зробити не змогли через Конституцію і обидва суди існують донині. Тепер працює новоутворений суд, через це судді «старого» Верховного суду й позивалися до ЄСПЛ проти держави Україна. Спроба ліквідувати найвищий судовий орган України порушила одразу 2 статті міжнародної Конвенції з прав людини. Зокрема, право на справедливий суд, йдеться в рішенні. ЄСПЛ наказав вирішити ситуацію із двома чинними Верховними судами й виплатити суддям ліквідованого суду компенсацію в розмірі 5 000 євро.

• В Ужгороді Закарпатської області почали вакцинувати проти COVID-19 ромське поселення. Обіцяють потім заїхати і в решту населених пунктів, де проживають представники цієї спільноти. Про це повідомив депутат Ужгородської міської ради, представник ромської громади Ужгорода Мирослав Горват, передає Громадське. Щепитися від коронавірусу Горват закликає, в першу чергу, людей з хронічними захворюваннями: бронхіальною астмою, діабетом, гіпертонією, онкологічними захворюваннями тощо. В Україні проживають приблизно 400 тисяч ромів. Найбільші поселення ромів в Ужгороді, Мукачеві та Берегові.

• Засуджений російським судом політв’язень з Криму Олег Приходько «знайшовся» в тюрмі «Володимирський централ» у Володимирській області Росії. Про це видання «Ґрати» повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов, який отримав відповідь на запит до Федеральної служби виконання покарань РФ. Протягом двох місяців місцеперебування Приходька було невідоме. Як сказав адвоката, у цій тюрмі, згідно з рішенням суду, Приходько проведе першій рік свого ув’язнення. Нагадаємо, 3 березня цього року кримчанина засудили до 5 років колонії суворого режиму та штрафу у 110 тисяч рублів за начебто спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові. 17 травня Апеляційний військовий суд міського округу Власиха Московської області залишив вирок у силі.

• Заблокований білоруською владою сайт незалежного видання «Наша Нива» відновив роботу під новою адресою nashaniva.com, сайт тепер доступний у Білорусі та за її межами, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода. Нагадаємо, 13 липня найстаріше білоруське видання припинило роботу редакції у Білорусі з огляду на безпеку. Співробітникам, які залишилися у Білорусі, редакція дала час подумати, чи готові вони переїхати за кордон для продовження роботи. Сайт «Нашої Ниви» був заблокований 8 липня, у редакції та дома у співробітників відбулися обшуки, кількох людей затримали. На сьогодні під вартою залишаються головний редактор Єгор Мартинович та керівник відділу маркетингу та реклами Андрій Скурко.

 Поділитися