MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

30 липня – головне за день

30.07.2021   
ХПГ-інформ
Починаючи з 2015 року до російського війська було призвано понад 30 тисяч кримчан; Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі; Російський суд дозволив видати Білорусі активіста попри заборону ЄСПЛ – найважливіше на сьогодні.

Фото з сайту прокуратури АРК

• Починаючи з 2015 року до російського війська було призвано понад 30 тисяч кримчан, повідомлено на сайті прокуратури АРК. «Наразі, органи правопорядку автономії встановили та повідомили про підозри 8 військовим комісарам різних районів окупованого Криму, які, починаючи з 2015 року, безпосередньо організовують та проводять на півострові вказані незаконні призовні кампанії», – заявив заступник керівника прокуратури автономії Наріман Сулейманов. Вказані дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої ст. 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

• Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі, повідомлено на сайті голови держави. «Документ дає змогу постраждалій особі отримати відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих унаслідок домашнього насильства. Згідно із законом, військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, а також особи начальницького складу НАБУ, рядового й начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, ДБР та поліцейські несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення поліції про місце свого тимчасового перебування у разі винесення такого припису», – йдеться, зокрема, у повідомленні.

• Російський суд дозволив видати Білорусі активіста Андрія Казимирова, якого на батьківщині звинувачують в участі у масових заворушеннях під час протестів проти режиму Олександра Лукашенка 9 серпня 2020 року. Це відбулося попри заборону ЄСПЛ екстрадувати Казимирова, повідомляє Радіо Свобода. Адвокат активіста Іларіон Васильєв, коментуючи рішення російського суду, заявив, що воно незаконне, оскільки Росія ратифікувала європейську Конвенцію про захист прав людини і основних свобод, за яким рішення ЄСПЛ щодо Казимирова обов’язкове до виконання для державних органів. Васильєв збирається подавати скаргу. При цьому рішення про екстрадицію білоруського активіста вступило в силу негайно. На батьківщині активісту загрожує 8 років позбавлення волі.

 Поділитися