MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

30.07.2021   
Ольга Білецька
Торгівля людьми є надзвичайно прибутковою злочинною індустрією в світі. У поточному році працівниками міграційної поліції (колишнього УБЗПТЛ) ГУНП в Харківській області викрито 18 кримінальних правопорушень, пов’язаних із торгівлею людьми.

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів чоловіків, жінок і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами сучасного рабства, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах стала також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Складна економічна ситуація та брак можливостей працевлаштування, воєнний конфлікт на Сході України та невисока обізнаність населення про загрози торгівлі людьми, на жаль, сприяють поширенню сучасного рабства в різних його формах.

Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство, слід дотримуватись наступних порад:
- нікому не довіряйте ваш паспорт, адже документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас;
- залиште вдома, своїм друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого закордонного паспорту і контракту;
- якщо Ви плануєте взяти шлюб з іноземним громадянином (громадянкою), скористайтеся порадами юриста чи фахівців посольств країни, в якій Ви плануєте жити, стосовно Ваших прав та прав Ваших дітей, народжених за кордоном та в Україні. Також пам’ятайте, що фіктивний шлюб – порушення закону. Це може стати причиною Вашого ув’язнення або депортації;
- не забудьте з’ясувати номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте. Якщо Ви опинилися у скрутній ситуації, залишилися без паспорту або Вам хтось загрожує, то звертайтесь до представників посольств своєї країни;
- скористайтесь послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі;
- зверніть увагу на те, що термін перебування на території іноземної держави зазначений у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливлює Ваш наступний виїзд за кордон;
- не забувайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і країнами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів.

Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини вимагає об’єднання зусиль громадськості всієї країни.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

Кожен постраждалий має право на допомогу!

Для отримання допомоги чи консультації щодо попередження торгівлі людьми звертайтесь за телефонами 527 або 0-800-505-501 – Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів; https://www.527.org.ua/ – безкоштовні електронні консультації.
(044) 279-98-99 – Державна міграційна служба України
Єдиний кол-центр державної системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

Довідково:
У поточному році працівниками міграційної поліції (колишнього управління по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми) ГУНП в Харківській області викрито 18 кримінальних правопорушень, пов’язаних із торгівлею людьми, за якими відкриті кримінальні провадження за ст. 149 Кримінального кодексу України. У 17 кримінальних провадженнях повідомлено про підзору 3 особам. Також розслідувано та направлено до суду 9 кримінальних проваджень. Встановлено 19 потерпілих у кримінальних провадженнях, з них – 12 жінок та 7 чоловіків.
За І півріччя 2021 року Міністерством соціальної політики України по Харківській області встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми 7 особам (за весь 2020 рік – особам). Всього за 2015 – І половину 2021 року 87 харків’ян та мешканців області отримали такий статус.
За видами експлуатації розподіл такий: 2 – сексуальна, 80 – трудова (з них 4 – втягнення в злочинну діяльність), 1 – продаж дитини, 1 – втягнення у військовий конфлікт, полон – 3 (з них 2 – внутрішньо переміщені особи).
Країни експлуатації: 1 – Азербайджан, 1 – Вірменія, 1 – Ізраїль, 1 – Італія, 1 – Естонія, 1 – 1 – Словаччина, Словенія, 1 – Туреччина, 2 – Данія, 2 – Литва, 3 – Китай, 3 – Чехія, 6 – Фінляндія, 15 – Казахстан, 15 – Польща, 13 – РФ + 3 – окупована Росією Абхазія, 17 – Україна (в т.ч. на території ЛНР та ДНР 6 осіб).

Ольга Білецька, голова Харківської міської організації Міжнародної організації «Жіноча громада»

 Поділитися