MENU

ЄСПЛ: Аманн проти Швейцарії

07.08.2021

Заявник на початку 1980х займався імпортом приладів для депіляції у Швейцарію та рекламував їх у журналах.У 1981р. жінка зателефонувала заявникові з колишнього радянського посольства у Берні для замовлення приладу для депіляції. Ця телефонна розмова була перехоплена федеральною прокуратурою (Bundesanwaltschaft – надалі «прокуратура»), яка після цього попросила службу розвідки поліції кантону Цюріх провести розслідування.

Заявник скаржився на те, що створення картки на нього після перехоплення телефонного дзвінка, який він отримав від особи з колишнього радянського посольства у Берні, і зберігання цієї картки у картотеці Конфедерації, призвело до порушення статті 8 Конвенції.

СУД постановив, що мало місце порушення статті 8 Конвенції у зв’язку з перехопленням телефонного дзвінка; що мало місце порушення статті 8 Конвенції у зв’язку зі створенням та зберіганням картки; що дане рішення становить достатню справедливу компенсацію моральної шкоди, понесеної заявником; що держава-відповідач повинна сплатити заявникові, упродовж трьох місяців, сім тисяч вісімдесят два швейцарських франка і п’ятнадцять сентимів в якості відшкодування судових витрат;

Повний текст рішення можна прочитати на нашому сайті privacy.khpg.org

 Поділитися