MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харківському СІЗО вбито засудженого

09.08.2021   
ХПГ-інформ
Двоє співкамерників посварились, бійка завершилася смертю одного з них. Про надзвичайну подію, яка сталася ще в грудні минулого року, сьогодні повідомила обласна прокуратура.

Про надзвичайну подію, яка сталася ще в грудні минулого року, сьогодні повідомила обласна прокуратура. Двоє співкамерників посварились, бійка завершилася смертю одного з них. Співробітникам Харківського слідчого ізолятора повідомлено про підозру за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

«Чоловік, засуджений за вчинення грабежу, перебував у стані алкогольного сп’яніння і висловив своє неприязливе ставлення до ув’язненого, який перебував під вартою за підозрою у вчиненні умисного вбивства, – йдеться в повідомленні обласної прокуратури. – При цьому ув’язнений потребував посиленого нагляду за психічним станом здоров’я. У ході конфлікту ув’язнений наніс засудженому тілесні ушкодження, чим заподіяв його смерть».

Чоловіків тримали в одній камері, порушуючи закон, наголошують у прокуратурі. Інструкція із забезпечення режиму в СІЗО вимагає роздільного тримання осіб, взятих під варту, та засуджених. Крім того, «співробітники СІЗО не провели ранкову перевірку ув’язнених і засуджених, не здійснили належного приймання-здачі чергування і не забезпечили проведення технічного огляду камери під час перевірки».

Двом службовим особам СІЗО повідомлено про підозру за фактом порушення ч. 2 ст. 367 КК України. Якщо їх визнають винними, їм загрожує позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.


Нагадаємо, за даними Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України минулого року від причин, не пов’язаних із захворюваннями, в установах ДКВС померло 90 людей.

 Поділитися