MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

12 серпня – головне за день

12.08.2021   
ХПГ-інформ
Уряд планує надати ув’язненим, що перебувають у СІЗО, платний доступ до Інтернету; за півроку 13 порушників мовного закону отримали попередження; прокуратура розслідує вбивство засуджених на тимчасово окупованій території Донецької області – головне на сьогодні.

Фото: simon jhuan, Shutterstock

• Уряд пропонує запровадити експериментальний проект, відповідно до якого особи, що перебувають під вартою в СІЗО, матимуть платний доступ до інтернету та IP-телефонії. Про це повідомила заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька. «Завдяки схваленню Урядом постанови ми просунулись у напрямі законодавчого закріплення права доступу осіб, взятих під варту, до Інтернету та телефонного зв’язку. Адже досі контакти осіб, взятих під варту, із зовнішнім світом були максимально обмежені національним законодавством», – заявила вона. Згідно з Європейськими пенітенціарними правилами ув’язнені мають право максимально часто спілкуватися зі своїми родинами, громадськими організаціями тощо. ЄСПЛ неодноразово наголошував на тому, що можливість зв’язку з близькими є важливим елементом права ув’язненого на повагу до його сімейного життя. Щоб уникнути телефонного шахрайства, мінюст пропонує фіксувати телефонні розмови.

• Як повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, за шість місяців цього року до Секретаріату Уповноваженого iз захисту української мови надiйшло 2126 повідомлень про порушення закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Закон набув чинності у січні. Згідно з ним постачальники послуг мають обслуговувати і надавати інформацію державною мовою. Здебільшого громадяни скаржилися на роботу інтернет-магазинів та веб-сайтів (32% повідомлень), 24% скарг стосувалися бiзнесу у сфері обслуговування. «Найбільше скарг було у січні – 647. В наступнi мiсяцi їх чисельнiсть впала в 3 рази, але знову підросла до 327 в липні, коли набула чинності низка нових норм закону. Цi норми стосуються книговидання, туризму, телебачення та кіноіндустрії», – йдеться в повідомленні. За скаргами було ініційовано 95 перевірок. 13 порушників отримали попередження. Якщо вони знову порушать закон, їм загрожує штраф у розмірі 5100-6800 грн.

• На Донеччині прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом умисного вбивства засуджених на тимчасово окупованій території області. «Досудовим розслідуванням встановлено, що 6 серпня 2021 року на території Кіровської виправної колонії № 33 у м. Хрестівка Донецької області невідомими особами було вбито засуджених, – йдеться в повідомленні на сайті прокуратури. – Один із загиблих – 42-річний чемпіон України з дзюдо, засуджений у 2010 році за вбивство 18-річного хлопця. Відомості про другого вбитого встановлюються, а інформація щодо вбивства третього засудженого наразі перевіряється». До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом умисного вбивства двох чи більше осіб (п. 1 ч. 2 ст. 115 КК Украни).

 Поділитися