MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Львівщині медики оголосили голодування

13.08.2021   
ХПГ-інформ
Причина – мільйонні борги із заробітної плати.

На Львівщині медики оголосили голодування через мільйонні борги із заробітної плати, повідомили в Офісі Омбудсмана. «18 медиків Комунального підприємства “Міська лікарня Соснівської міської ради” на Львівщині оголосили голодування, у зв’язку з невиплатою всьому трудовому колективу заробітної плати, починаючи з квітня 2021 року. За інформацією медпрацівників, борг перед ними становить 3 мільйони гривень, – йдеться в повідомленні. – Медики вимагають погасити заборгованість із зарплатної плати, включно з «ковідними» доплатами, а також оздоровчими виплатами за поточний рік». Крім того, співробітники соснівської лікарні домагаються перерахунку зарплат за 2020 рік та компенсації за втрату частини зарплати через недотримання термінів її виплати. 

Фото: фейсбук-сторінка Оксани Гладун

«Якщо медики розрахуються, знайдуть іншу роботу, а можливо й в іншому місті, то мешканцям не буде де отримати медичну допомогу. Медикам – зарплату, а 11 тисячному населенню нашого міста – лікарню», – написала на своїй фейсбук сторінці голова первинної профспілкової організації у лікарні Оксана Гладун.

У Національній службі здоров’я України пояснили своє бачення ситуації у коментарі «Українській правді». Лікарня обслуговує одинадцятитисячне місто, при цьому в ній було укладено лише 387 декларацій з сімейними лікарями, зазначають чиновники. 

«У лікарні змінювалися керівники, але вони не показали достатньої управлінської спроможності, щоби обрати стратегію розвитку, скласти реалістичний фінансовий план і вивести лікарню з кризи. У закладі не проаналізували реальну потребу у медичних послугах мешканців регіону, не визначили структуру цих послуг, їх кількість. Відповідно не змогли вирішити, що доцільно розвивати і куди вкладати гроші. Середньомісячні витрати закладу на оплату праці - 824 073 грн.. Це 76,8% серед усіх витрат лікарні», – наводить «Українська правда» відповідь НСЗУ.

Втім, ситуація, яка склалася у Соснівській лікарні, не поодинока. Три тижні тому на іншому боці України, у Харківській області, медики зі схожими проблемами вдалися до схожих дій. Через заборгованість із заробітної плати працівники Валківської центральної районної лікарні перекривали трасу «Київ-Харків-Довжанський».

«Незабаром буде три місяці, як ми не отримуємо зарплату, "ковідні" за квітень ми так і не одержали. Тепер кажуть, що наше керівництво неправильно передавало відомості. У нас стільки було хворих! Реанімацію, як могли, розширювали, а тепер, виходить, ми сидимо без зарплати», – цитувало Суспільне молодшу медсестру одного з відділень лікарні Валентину Шигапову. 

Наступного дня заступник  голови Харківської ОДА Михайло Черняк пояснив борги перед лікарями «невиплатою “ковідних” за квітень 2021 року та зниженням доходів медичного закладу».

 Поділитися