MENU

13 серпня – головне за день

13.08.2021
ХПГ-інформ

Зекір’я Муратов (фото: «Кримська солідарність»)

• Хворого на коронавірус та пневмонію кримчанина залишили під вартою. За повідомленням громадської організації «Кримська солідарність», Південний окружний військовий суд продовжив запобіжний захід для 64-річного кримського татарина Зекір’ї Муратова, арештованого через участь у забороненій в Росії ісламській політичній організації «Хізб ут-Тахрір», до 17 листопада 2021 року. Зараз чоловік перебуває у тюремній лікарні, у нього діагностовано коронавірусне захворювання та двобічну пневмонію. Захист наполягав на зміні запобіжного заходу на більш м'який: у вигляді утримання під домашнім арештом.

• ГО «Інсайт» повідомляє про напад на жительку Боярки, яка брала участь в акціях на підтримку ЛГБТ+. На Лілію Пясту напав невідомий 5 серпня в під’їзді будинку, де вона мешкає. «Нападник накинувся на неї, приставив до горла ніж горла і сказав, що “її попереджали, а тепер вона відповість за все”, – йдеться у пості на фейсбук сторінці громадського об’єднання. – На щастя, в цей момент у під’їзд вийшли хтось із сусідів і нападник втік. Дівчині просто пощастило лишитися живою – вона отримала синці на горлі, плечі та забій на нозі, через яку нападник перечепився, тікаючи». Слід зазначити, що дівчині вже давно погрожували – онлайн та іншими способами: наприклад, у дверях квартири залишили записку із погрозами та вимогами припинити підтримувати ЛГБТ+ людей. Лілія двічі зверталася до поліції, подавала заяву, але ніяких дій від правоохоронців не домоглася. «Заява Лілії була розглянута лише як звернення громадян, що означає, що воно не було внесено в ЄРДР та жодних слідчих заходів не відбувалося», – наголошують у ГО «Інсайт». 

Фото: ГО «Інсайт»

• На Львівщині медики оголосили голодування через мільйонні борги із заробітної плати, повідомили в Офісі Омбудсмана. «18 медиків Комунального підприємства “Міська лікарня Соснівської міської ради” на Львівщині оголосили голодування, у зв’язку з невиплатою всьому трудовому колективу заробітної плати, починаючи з квітня 2021 року. За інформацією медпрацівників, борг перед ними становить 3 мільйони гривень, – йдеться в повідомленні. – Медики вимагають погасити заборгованість із зарплатної плати, включно з «ковідними» доплатами, а також оздоровчими виплатами за поточний рік». Крім того, співробітники соснівської лікарні домагаються перерахунку зарплат за 2020 рік та компенсації за втрату частини зарплати через недотримання термінів її виплати. 

Фото: фейсбук-сторінка Оксани Гладун

 Поділитися