MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

17 серпня – головне за день

17.08.2021   
ХПГ-інформ
Понад 150 громадян України та членів їхніх родин просять про евакуацію з Афганістану; безробітних в Україні стало менше; російські силовики провели одразу п’ять обшуків у кримськотатарських господах – головне на сьогодні.

Фото: BBC

• Понад 150 громадян України та членів їхніх родин просять про евакуацію з Афганістану, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. «153 українці зв’язалися з дипломатами та попросили допомоги в поверненні додому. Це громадяни України, які перебувають на військовій базі, де виконували роботи за контрактом; українці афганського походження, які відвідували родичів; бізнесмени та інші громадяни України. Найважче зараз – це, щоб вони дісталися кабульського аеропорту», – написав міністр на своїй фейсбук-сторінці. 

• Безробітних в Україні стало менше, повідомляє з посиланням на міністра економіки Радіо Свобода. Кількість офіційно зареєстрованих безробітних в Україні становить 315 тисяч, заявив Олексій Любченко. Це на 179 тисяч осіб або 36 % менше, ніж у цей же період минулого року. 

• Сьогодні російські силовики провели одразу п’ять обшуків у кримськотатарських господах, передають «Крым.Реалии». Як повідомив адвокат Едем Семедляєв, хатній трус відбувся в селі Строгонівка в місцевого імама Раїфа Февзієва, причому адвоката на слідчі дії не допустили. Імаму інкримінують «організацію діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації». Також повідомлено про обшуки в с. Терновка в Балаклавському районі Севастополя у Джеббара Бекірова, в с. Холмівка Бахчисарайського району в Заура Абдуллаєва, в с. Фруктове Нахімовського району Севастополя в Рустема Мурасова, в с. Поворотне того ж району в Рустема Таїрова. ГО «Кримська солідарність», посилаючись на адвоката Олексія Ладіна, повідомило, що затриманих кримських татар підозрюють у «створенні та участі в терористичній організації».

• На Дніпропетровщині дві з половиною тисячі людей з ВІЛ/СНІДом залишилися без антиретровірусної терапії. Причина – зрив закупівель. Про кризову ситуацію, що склалася в регіоні, повідомила Правозахисна Група «СІЧ». Не проведено торгів на закупівлю по шести позиціях номенклатури. Йдеться про такі препарати, як Трастива, Ефавіренз, Тенофовір, Невірапін, Абакавір/Ламіфудин, Ламіфудин/Зидовудин. Зараз  АРТ-препаратів вистачає на 2-3 місяці. Лікування здійснюється за рахунок допомоги міжнародних фондів та програм. Але при тому, що потребують антиретровірусної терапії 25835 хворих, отримують ліки 23259 громадян.

 Поділитися