Побиття журналіста: нападникам обрано запобіжний захід
У Печерському суді Києва обрали запобіжні заходи двом імовірним нападникам на фоторепортера видання «Букви» Олександра Кужельного, повідомляє Суспільне. Микита Губський перебуватиме під вартою два місяці. Антону Голощапову обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту і носіння електронного браслета до 15 жовтня.
Адвокат Микити Губського заявив, що у цій справі не можна застосувати домашній арешт чи тримання під вартою, оскільки «підозрюваний визнав свою вину». Також він пояснив поведінку свого підзахисного тим, що «він молодий, тестостерон зробив своє».
Нагадаємо, Олександр Кужельний робив фоторепортаж з мітингу «Зупинимо капітуляцію!» під стінами Офісу президента. «Після завершення акції його наздогнала група осіб, що в агресивній формі вимагала видалення фотографій, зроблених кореспондентом #Букв, та застосувала проти нього силу», – повідомляє видання «Букви».
«Я намагався відійти, вони за мною. Вимагали, аби я дістав телефон і видалив фотографії. Я сказав, що я журналіст, прийшов, аби вести зйомку. Спитали, з якого видання, я показав „корочку“. Але вони не відчепилися, почали казати, що я „лівак“... Один почав мене бити по нозі, інший кудись в голову, і я впав», – розповідає Олександр Кужельний.
Згодом нападники опублікували відеозапис побиття журналіста в одному з закритих телеграм-каналів. На ньому видно, як кілька молодиків б’ють ногами чоловіка, який лежить на землі.
16 вересня слідчі київської поліції Києва повідомили про підозру двом особам, що 14 серпня під час мітингу побили фотографа видання «Букви». «Нападниками виявилися львів’яни, 2001 та 2004 років народження, які були учасниками акції. У рамках розпочатого кримінального провадження за ч. 2 ст. 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України, слідчі за процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури повідомили фігурантам про підозру у скоєнні злочину», – йдеться на сайті Національної поліції.
Вчора під управлінням Міністерства внутрішніх справ пройшла акція протесту проти насильства щодо журналістів. Співробітники ЗМІ та фоторепортери закликали правоохоронців розслідувати злочини проти журналістів та покарати нападників.
Нагадаємо, Верховна Рада посилила відповідальність за злочини проти журналістів. Тепер умисне перешкоджання професійній діяльності співробітника ЗМІ «коштуватиме» порушнику від 8 500 до 17 000 грн. А за вплив на журналіста з метою перешкоджання професійній діяльності можна отримати штраф від 17 000 до 34 000 грн і навіть обмеження волі до чотирьох років.