18 серпня – головне за день
• Керівникам Темнівської виправної колонії та директору підприємства ДКВС повідомлено про підозру через забруднення річки Уди. Йдеться про заступника начальника Темнівської виправної колонії та начальника одного з відділів колонії, а також директору підприємства Державної кримінально-виконавчої служби України. Їх підозрюють у службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, забруднення земель, порушення правил охорони вод (ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 239, ч. 1 ст. 242 КК України). За даними слідства, вони неналежно виконували свої службові обов’язки. «Зазначені службові особи були достовірно обізнані, що водовідведення від будівель, розташованих на території установи та підприємства, здійснювалось частково зруйнованим каналізаційним комплексом, не введеним в експлуатацію, проте не вживали заходів на зменшення впливу шкідливих факторів, – зазначають у Харківській обласній прокуратурі. – У результаті побутові каналізаційні та стічні води промислових об’єктів без фільтрації та очищення скидались по прибережній захисній смузі і потрапляли в річку Уди. Внаслідок цього спричинено забруднення земель водного фонду і поверхневих вод шкідливими речовинами, чим створено небезпеку для довкілля, життя і здоров’я людей, спричинено тяжкі наслідки екології». Сума завданої шкоди складає майже пів мільйона гривень. Слід зазначити, що в березні цього року Державна екологічна інспекція в Харківській області перевірила розташоване на території Темнівської виправної колонії підприємство з переробки поліетиленової пляшки і встановила численні порушення. Згідно з висновками перевірки підприємство забруднювало річку відходами пластику, допустило потрапляння відходів до поверхневої водойми, не вело обліку відходів, а також самовільно здійснювало водокористування, скидаючи стічні води без очистки та дозволів.
• Прокуратура Автономної республіки Крим спільно з Офісом генпрокурора та правозахисними організаціями – Регіональним центром прав людини та УГСПЛ – направила чергове, 11 інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду (МКС) – цього разу про факти вчинення воєнного злочину державою-окупантом та окупаційною адміністрацією щодо кримських в’язнів, яких незаконно переміщують з півострова до на територію РФ. Про це повідомлено на сайті прокуратури АРК. У повідомленні містяться відомості про скоєння злочинів стосовно 275 ув’язнених, зазначив керівник прокуратури автономії Ігор Поночовний.
• Як повідомляє Міністерство науки і освіти України, до 2024 року планується забезпечити співвідношення «один ПК на одного вчителя». В ідеалі кожен педагогічний працівник повинен мати змогу користуватися особистим ПК на роботі, як будь-який, до прикладу, офісний працівник. Так само кожен учень має бути забезпечений такою можливістю. Загалом на сьогодні, за даними Інституту освітньої аналітики, кількість персональних комп’ютерів, які використовуються в освітньому процесі (без урахування тих, які не працюють, задіяні в управлінсько-господарській діяльності закладу та тих, які закріплені за кабінетами інформатики) становить 231 713 одиниць.
• У Печерському суді Києва обрали запобіжні заходи двом ймовірним нападникам на фоторепортера видання «Букви» Олександра Кужельного, повідомляє Суспільне. Микита Губський перебуватиме під вартою два місяці. Антону Голощапову обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту і носіння електронного браслета до 15 жовтня..
• Засуджені матимуть доступ до безоплатної вторинної допомоги. Про це заявляють у Департаменті з питань виконання кримінальних покарань. Між установою та Координаційним центром надання правової допомоги підписано відповідний меморандум. Згідно з документом засудженим буде забезпечено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги, яка включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва їх інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.