MENU

19 серпня – головне за день

19.08.2021
ХПГ-інформ

Ілюстраційне зображення з відкритих джерел

• Сьогодні Єврокомісія ухвалила рішення щодо взаємного визнання цифрових Covid-сертифікатів, виданих Україною та ЄС. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram. «Цей документ можна отримати в Дії тим українцям, які пройшли повний курс вакцинації. Український цифровий Covid-сертифікат дозволяє вільно подорожувати до Європейського союзу і відтепер визнається для пред’явлення всередині країн ЄС», – написав, зокрема, Шмигаль.

• «Одеса-прайд» звернувся до поліції через погрози щодо Маршу рівності, запланованого на 28 серпня, однак та не стала відкривати провадження, розповідає ZMINA. Очільник одеського осередку праворадикальної організації «Традиція і порядок» Ілля Попков опублікував у своєму телеграм-каналі заклик «Повторимо Тбілісі». Нагадаємо, в липні в столиці Грузії мав відбутися Марш за права ЛГБТ. Його противники розгромили офіси двох правозахисних організацій, побили десятки людей, нападали на журналістів. «Одеса-прайд» звернувся до Головного управління поліції в Одеській області із заявою про скоєння злочину, передбаченого ч. 2 статті 161 («Умисні дії, спрямовані на розпалювання ворожнечі, поєднані з погрозами»). Втім, поліція так і не відкрила провадження.

• Населення України за першу половину цього року скоротилося на 205 тисяч, повідомляє Держстат. Станом на 1 липня у державі мешкало 41,383 млн. осіб. «Залишається суттєвим перевищення кількості померлих над кількістю живонароджених: на 100 померлих – 38 живонароджених», – йдеться в експрес-випуску, підготовленому Державною службою статистики.

• Міжнародний валютний фонд призупинив фінансову допомогу Афганістану через невизначеність стосовно статусу талібів, які фактично захопили владу в країні, передає Радіо Свобода. Сполучені Штати також заморозили резерви Центрального банку Афганістану на рахунках у США, позбавивши «Талібан» мільярдів доларів. За даними Світового банку, Афганістан є однією з найбідніших країн світу і сильно залежить від іноземної допомоги, яка покривала близько трьох чвертей державного бюджету.

 Поділитися