MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

20 серпня – головне за день

20.08.2021   
ХПГ-інформ
467 українських шкіл мають туалети надворі; напередодні Дня незалежності України окупаційна влада в Криму надсилає активістам застереження; створено новий онлайн ресурс для жінок, що зіткнулися із сімейним насиллям, – головне на сьогодні.

Фото: nikon_17, Shutterstock

• У 467 українських школах учні можуть користуватися лише вуличними вбиральнями, йдеться в матеріалі на сайті проекту «Нова українська школа» із посиланням на міністра освіти і науки Сергія Шкарлета. У минулому році шкіл із такими туалетами було 512. «Ми зробимо перерозподіл залишків і дозволимо використовувати на наступний рік залишки на те, щоби вуличні вбиральні були доведені до нормального стану», – заявив Шкарлет. Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак сказав: «Ми через програму “Спроможна школа” через субвенцію профінансували десятки таких проєктів цього року для тих, у кого не було взагалі внутрішніх приміщень. Це і водовідведення, і підключення каналізації, і підключення води, коли це стане можливо для того, щоби зробити туалети всередині. Але ми маємо зрозуміти, що не тільки є туалети на вулиці, а іноді туалети в приміщенні не дуже відповідають людським санітарним нормам».

• Напередодні Дня незалежності України окупаційна влада в Криму надсилає активістам застереження, повідомляє Радіо Свобода. Так, Заїр Смедлі повідомив про документ, який він отримав від так званої «прокуратури» Красногвардійського району. У застереженні йдеться про те, що в «прокуратуру» «надійшла інформація про заплановані 24 серпня незаконні акції екстремістського характеру, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Криму». Заїра Смедлі підконтрольний Москві орган влади вважає учасником цих заходів. Активіста попередили про притягнення до адміністративної відповідальності в разі порушення цих вимог російського закону «Про збори, мітинги, демонстрації, ходи та пікетування».

• Новий онлайн ресурс для жінок, що зіткнулися із сімейним насиллям, запускає Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки уряду Великої Британії. Це так званий  кар’єрний хаб, який отримав назву «Розірви коло». Ціль проекту – допомогти жінкам, що перебувають у складних життєвих обставинах, стати фінансово незалежними від своїх кривдників.  «Кар’єрний хаб формує комфортне середовище, у якому жінки отримують професійну підтримку  для кар’єрного росту. Кар’єрні радниці допомагають клієнткам відновити віру у себе і втілити мрію про економічну незалежність у життя, вільне від насильства», – Олеся Компанієць, керівниця програми UNFPA з протидії та запобігання гендерно зумовленого насильства.

• Камінь-Каширський районний суд Волинської області виніс вирок за підробку чотирьох десятків довідок про проходження тесту на коронавірус. За друк на принтері підроблених довідок про походження тесту жінка отримала три роки умовно. Безробітна жінка, разом із спільником друкувала медичні документи на домашньому принтері. Використовувала реквізити існуючої лабораторії, ставила на них підроблений штамп і підпис лікаря, робила фото довідки і пересилала його на вайбер клієнтам. «З лютого по березень жінка виготовила таким чином понад 40 документів, які знімали з їх володарів необхідність перебування на самоізоляції», – повідомляють Опендатамедіа.

• МОЗ ініціює введення кримінальної відповідальності за підробку довідок про щеплення від особливо небезпечних захворювань. За повідомленням УНІАН, про це сьогодні заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. «МОЗ був підготовлений законопроект, який вже пройшов погодження в більшості центральних органів виконавчої влади. Це законопроект про кримінальну відповідальність за підроблені довідки про щеплення від особливо небезпечних інфекційних хвороб. Найближчим часом ми його будемо презентувати на уряді та передамо до Верховної Ради», –  сказав міністр.

 Поділитися